Хустський районний Центр позашкільної роботи,в минулом Будинок піонерів та школярів,існує в Хусті 65 років, з 1946 року.За рішенням виконкому Хустської ради народних депутатів,від 25 січня 1991 року №8, Хустський районний Будинок піонерів та школярів,реорганізовано в Центр позашкільної роботи. Зареєстрований Статут Центру позашкільної роботи,він внесений у єдиний реєстр підприємств та організацій України.Статут установи був два рази перереєстрований.
Хустський районний Центр позашкільної роботи є комплексним навчально-виховним закладом.У 2012-2013 навчальному році в установі працює 20 гуртків,в яких є 50 груп,до них залучено 800 учнів з шкіл Хустського району.В установі працює школа ‘’Лідер” по підготовці підлітків інструкторів по здоровому способу життя.У школі навчається 93 учні-старшокласники з усіх шкіл району.
Працює районний орган учнівського самоврядування ’’Учнівська республіка’’.
6 жовтня 2012 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбулося свято початку навчального року. Урочисте святкування об’єднало вихованців чимало вихованців Центру позашкільної роботи. З творчою ініціативою вихованці презентували роботу своїх гуртків.
Свято «Презентації гуртків» розпочалося з привітальних слів директора Хустського районного Центру позашкільної роботи Антонюк Ганни Іванівни, яка вже біля 40 років активно організовує та скеровує позашкільну роботу в русло розвитку творчих та інтелектуальних здібностей підростаючого покоління. Ганна Іванівна привітала гуртківців з початком навчального року, а керівників гуртків з Днем вчителя та побажала творчого натхнення у роботі.


Святковий концерт продовжився виступом театрального гуртка на базі Нижньоселищанської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бєлоусова Тетяна Петрівна.

/Files/photogallery/732/DSCN2915.JPG
Театральні виступи під назвою «Архів талантів» вихованців цього гуртка вміло супроводжували презентації всі гуртків. Ми потрапили в світ казкових здібностей та талантів гуртківців, познайомились зі специфікою роботи кожного гуртка та зрозуміли, що головне покликання керівника гуртка – це всебічний розвиток дитина.
Першими свою «скриньку талантів» відкрили вихованці гуртка «Образотворчого мистецтва», на базі Данилівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Дудаш Михайло Іванович. І ось все навкруги замайоріло барвистими кольорами дитячих малюнків, серед яких можна було побачити і стежинку до рідної хати, і мамину усмішку, і святковий букет улюбленій вчительці.

/Files/images/PA061871.JPG

Талантів естафету підхопили гуртки «Прикладних мистецтв» на базі Нижньоселищанської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Драгуська Ганна Василівна
,/Files/photogallery/732/PA061907.JPG

на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Химинець Мирослава Михайлівна, на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Павлюк Марина Анатоліївна. Талант вихованці не сховали та у віршованій формі нас привітали, дзвінкі пісні нам проспівали та свої гуртки вони презентували.

/Files/photogallery/732/DSCN2975.JPG

продемонстрували вихованці «Танцювальних гуртків» на базі Кривської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Білинець Марина Володимирівна,
/Files/images/DSCN2932.JPG
на базі Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст. та Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Червеняк Віталія Йосипівна
./Files/photogallery/732/DSCN2979.JPG
Традиції та звичаї українського народу ожили під час виступу «Фольклорного гуртка» на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Дубович Тетяна Михайлівна.
Творчий виступ гуртківців був покликаний продемонструвати нам багатство української душі та любов до рідного народу. Патріотичними почуттями були сповнені і виступи гуртківців «Історики – краєзнавці», на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Губаль Степан Миколайович,

/Files/images/DSCN2937.JPG

Народні промисли» на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь Олеся Василівна

/Files/images/DSCN2972.JPG

та «Народознаство» на базі Липецько-полянської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Тома Ольга Юріївна.

/Files/images/DSCN2970.JPG

Черга розкриття «скриньки талантів» дійшла до «вмілих ручок» гуртківців, а саме гуртка «Рукоділля» на базі Кривської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник гуртка Січ Вікторія Іванівна.

/Files/images/DSCN2927.JPG

/Files/images/DSCN2989.JPG

Вишивальний на базі Золотарівської ЗОШ I-IIIст. керівник Дудаш Наталія Антонівна та

/Files/images/DSCN2950.JPG

гуртка«Народні умільці» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Попович Наталія Михайлівна. Надзвичайно талановиті витвори ручної роботи не змогли нікого залишити байдужими.
Всебічну обізнаність, знання іноземної мови продемонстрували вихованці гуртка «Англійська мова» на базі Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бучок Ганна Миколаївна.

/Files/images/DSCN2978.JPG

І насамкінець, скриньку талантів закривали підлітки – інструктори школи «Лідер» на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи, керівник Стасик Іванна Іванівна. Своїм виступом вихованці школи «Лідер» закликали всіх вести здоровий спосіб життя, тим самим пропагуючи відмову від всіх шкідливих звичок.

/Files/images/DSCN3007.JPG

/Files/images/DSCN2986.JPG

/Files/images/DSCN2983.JPG

/Files/images/DSCN2998.JPG

Свято «Презентації гуртка» завершилось виступом Антонюк Ганни Іванівни, яка щиро подякувала всім гуртківцям та керівникам гуртків за представлення та побажала всім плідної, сповненої творчості роботи та нових досягнень.

Школа«Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи – школа сприяння здоровому способу життя

Ви молоді? І ви на роздоріжжі?
Ми будь-коли чекаємо на вас!
Приходьте і ставайте здоровіші,
І рівний-рівному ви будете у нас!
Ці слова є запрошення до тренінгового курсу навчання підлітків – інструкторів школи «Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи, школи, в якій в 2012 – 2013 навчальному році навчаються 93 учні шкіл Хустського району. Підготовка підлітків-інструкторів ведеться вже 10 років з питань попередження алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ/СНІДу, хвороб, що передаються статевим шляхом.
Робота школи «Лідер» базувалась на 2-х програмах: комплексної програми «Діалог» та «Сприяння просвітницької роботи «рівний-рівному» серед духовного і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, молоді щодо здорового способу. Заняття в гуртку проходять за програмою Міністерства освіти України, яка спрямована на виховання у дітей підлітків відповідального ставлення до особистого здоров’я.
Метод «Рівний – рівному» (англ.. „peer edulation”) відомий давно. Він супроводжує історичний розвиток людства, мабуть, з моменту його виникнення (у повсякденному житті ми більше довіряємо інформації, яку отримуємо від однолітків). Однак із середини ХІХ ст.. цей спосіб поширення інформації та передачі знань не розглядався як метод навчання. Переваги цього методу в тому, що:
- молоді люди постійно перебувають з однолітками (тоді, як професіонали – тимчасово/ навчають;
- молоді люди розуміють, що означає бути молодим (дорослі намагаються зрозуміти молодих, згадуючи себе в такому віці);
- молоді люди розуміють один одного, використовуючи невербальні та вербальні засоби спілкування, знають ті самі слова – „сленг” (дорослі мають вивчати сленг).
Ці переваги роблять метод „рівний-рівному” дедалі популярнішим та ефективним методом пропаганди здорового способу життя серед учнів Хустського району.
Заняття школи «Лідер» проходять за модульною системою. Зокрема, за модулями:
«Спілкуємося та діємо»;
«Твоє життя – твій вибір»;
«Знаємо та реалізуємо свої права»;
«Прояви турботу та обачливість».
Заняття по місячно проходить за такими тематиками:
Вересень – «Здоров’я – найбільша цінність у житті»;
Жовтень – «Алкоголь – руйнівник людського життя»;
Листопад – «Наркоманія – крок у прірву»;
Грудень – «СНІД – чума людства»;
Січень – «За життя без куріння»;
Лютий – «Духовне здоров’я та поняття «кохання»;
Березень – «Знай та реалізуй свої права»;
Квітень – «Ми – за безконфліктне спілкування»;
Травень – «Аналіз складових здорового способу життя».
Заняття школи «Лідер» проходить по підгрупах два рази на тиждень – у вівторок та четвер. Воно супроводжується цікавими інтерактивними методами і техніками як презентація, коло, круглий стіл, мозковий штурм, творча праця, дискусія в групі, керовані фантазії, проведення інтерв’ю, рольові та ситуативні ігри тощо. Серед підлітків – інструкторів проводяться конкурси плакатів та стінгазет на тематику здорового способу життя. Наприкінці півріччя підлітки – інструктори звітують про пророблену роботи ними в школах Хустського району щодо попередження алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ/СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом.
Підлітки – інструктори систематично приймають участь в ІІ етапі конкурсі – фестивалі «Молодь обирає здоров’я», де у формі вистави ведуть пропаганду здорового способу життя.

Хустський районний орган учнівського самоврядування"Учнівська республіка"2012-2013 н.р.

Емблема

Хустського районного органу учнівського самоврядування"Учнівська републіка"

/Files/images/емблема.jpg

Пісня-гімн

Хустського районного органу учнівського самоврядування "Учнівська республіка!"

Ми молоді енергійні завзяті

Не зупинить перешкодами нас!

Ми молоді і нас дуже багато,
Нас не лякає бурхливий наш час.

Приспів: Разом ми сила, разом ми єдині,

Разом ми вітер, ми дух перемін.
Ми допоможемо нашій Україні,
Що так чекає рішучіших змін.

Якщо один ти звичайна дитина,
А разом голос потужно луна.
Є для кожного місце в Україні,
А країна в нас тільки одна.

Приспів: Разом ми сила, разом ми єдині,

Разом ми вітер, ми дух перемін.
Ми допоможемо нашій Україні,
Що так чекає рішучіших змін.

Наш девіз:

Пропонуй!Плануй! Організовуй! Виконуй!

Склад

Хустського районного органу учнівського самоврядування "Учнівська республіка" станом на 11.10.2012 -2013 н. р.

Президент – Ковач Марина ( Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.)
Прем'єр міністр
– Мацунич Леся ( Ізянська ЗОШ І – ІІІ ст.)

Міністерство«Туризму і спорту»
Голова: Бреннер Юлія ( Ізянська ЗОШ І – ІІІ ст.
Члени : Губаль Олеся ( Липчанська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Дулкай Анна ( Липчанська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Горват Корнелія (Велятинська ЗОШ І – ІІІ ст.)

Міністерств "Юнкор"
Голова: Рішко Богдана ( Копашнівська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Члени : Берец Діана ( Данилівська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Ворон Оксана (Заломська ЗОШ І – ІІІ ст)
Лемак Вікторія (Монастирецька ЗОШ І – ІІІ ст.)
Голубка Катерина (Стеблівська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Міністерство «Превентивно – правової роботи» (робота з учнями «групи ризику»)
Голова: Курчак Олеся (Боронявська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Члени : Баняс Аліна ( Боронявська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Росоха Іванна ( Нижньобистрівська І – ІІІ ст.)
ШустурСвітлана (Сокирнецька ЗОШ І – ІІІ ст.)
Міністерство «Громадсько – колективна діяльність
Голова: Волощук Марина ( Нанківська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Члени : Клев'яник Тетяна ( Кошелівська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Шимон Лариса ( Горінчівська ЗОШ І – ІІІ ст.)
Грига Оксана (Нижньоселищенська ЗОШ І –ІІІст.)

Повноваження членів

Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка»

/Files/images/DSCN1270.JPG

Голова (президент)- здійснює загальний контроль за виконавською дисципліною координує роботу комісій, проводять засідання районного парламенту.
Заступник голови (прем’єр-міністр)- здійснює роботу по активізації діяльності комісій, контролює виконання рішень і засідань районної роботи. веде документацію районного парламенту. У разі відсутності голови виконує його обов’язки.
Голова комісії (міністерства)-звітує не рідше одного разу на чверть на засіданні районного парламенту. Систематично проводить роботу і подає інформацію про її діяльність. Здійснює облік, контроль комісій (міністерств) у спеціальних бланках.

Комісія туризму і спорту:

Проведення різних районних та шкільних спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань, походів;
Участь у районних науково-практичних конференцій «Краса і біль України» та «Істрія міст і сіл України»;
Проявляють активність у різних спортивно-туристичних акціях, здійснюють наряд за фізичною формою учнів.
Культури та відпочинку:
Організація дозвілля через колективно творчу справу;
Залучення до різних масових заходів;
Ініціювання ідей та їх реалізація.

«Превентивно - правової роботи» (робота з дітьми
групи ризику)

Активізація роботи з дітьми «групи ризику»;
Ведуть превентивно – просвітницьку роботу щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі (правопорушень).
«Юнкор»:
Інформує про роботу, про творчі справи, рішення органів районного парламенту;
Проводить огляди - конкурси стін газет, конференцій;
Веде випуск газети, яка відтворює та розповідає про події в районному парламенті;
Бере участь у районних конкурсах стіннівок, плакатів, малюнків;
Надає допомогу в згуртуванні учнівських колективів, анкетування, повідомляє про їх результати.
Школа «Лідер» (за здоровий спосіб життя):
Організація і участь в районній підготовці, профілактика серед підлітків – однолітків здорового способу життя;
Залучення до масових заходів щодо здорового способу життя;
Проведення профілактичної роз’яснювальної роботи серед однолітків.
Робота з молодшими школярами:
Участь молодших школярів у різних акціях, змаганнях, іграх тощо;
Шефська допомога над молодшими школярами.
«Громадсько-колективна діяльність»:
Об’єднує і проводить різні заходи спрямовані на доброті справи;
Активізує і розвиває волонтерський рух серед учнівської молоді;
Організовує діяльність по охороні природи, піклування про ветеранів ВВВ, престарілих, шефство над могилами полеглих.

Участь лідерів
Хустської районної ради учнівського самоврядування у форумі лідерів учнівського самоврядування Закарпаття

/Files/images/PB172090.JPG/Files/images/форум учнівського самоврядування.png

17 листопада 2012 року відбувся форум лідерів учнівського самоврядування Закарпаття у місті Ужгород в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН». В цьому форумі взяли участь троє членів Хустської районної ради учнівського самоврядування «Учнівська республіка», а саме: Мацунич Леся Степанівна – учениця Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст., прем’єр – міністр «Учнівської республіки»; Волощюк Марина Юріївна – учениця Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., голова Міністерства «Громадсько – колективноїдіяльності»; Когут Анюта Василівна – учениця Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст., голова Міністерства «Культури та дозвілля».
У програмі форуму відбувалися вибори президента, віце – президента та голів комітетів Закарпатського обласного учнівського парламенту «Нове покоління».
Учасники форуму Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» балатувалися на наступні посади:
Волощюк Марини Юріївни балатувалася на посаду президента Закарпатського обласного учнівського парламенту «Нове покоління»

Анкета

Волощук Марини Юріївни
кандидата на посаду президента
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

/Files/images/Волощук.jpg

Вік, дата народження: 24 жовтня, 1997 року
Хустський район, Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст., 10 клас
Голова Міністерства «Громадсько – колективної роботи» Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», учениця Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Займаю посаду президента шкільного органу учнівського самоврядування. Протягом 2011 року відвідувала школу «Лідер» за здоровий спосіб життя Хустського районного Центру позашкільної роботи.
Я хочу стати президентом обласного органу учнівського парламенту «Нове покоління», тому що маю бажання займатися керівним видом діяльності і отримати вагомий досвід організації учнівського колективу задля спільної мети – виховання нового, повноцінно розвинутого покоління учнівської молоді! На мою думку, це дуже цікаво, але, звичайно і важко. Але, я обов’язково справлюся зі своєю роботою, звичайно за підтримки учнівського колективу. Я готова налагоджувати взаємозв’язки з різними людьми і працювати на благо їх інтересів та побажань, відповідально ставлячись до своєї роботи.

Передвиборча програма
Волощюк Марини Юріївни
кандидата на посаду президента
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

Я, як голова (президент) обласного органу учнівського парламенту планую здійснювати загальний контроль за виконавською дисципліною, координувати роботу комісій, проводити засідання районного парламенту, здійснювати роботу по активізації діяльності комісій, контролювати виконання рішень і засідань обласного органу учнівського самоврядування, вести документацію обласного парламенту.
Метою і завдання своєї роботи я вважаю:
1. Здійснювати різносторонній розвиток, самовдосконалення, самореалізацію учнівської молоді.
2. Забезпечувати і захищати права та інтереси учнівської молоді.
3. Формувати почуття відповідальності, свідомого ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ учнівського життя, оволодівати наукою управління.
4. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань учнів.
5. Прагнути узгодженості інтересів між учнями і дорослими.
6. Будувати свою роботу на принципах самоврядування, гласності, демократії.
7. Допомагати організовувати фестивалі, конкурси, виставки, екскурсії, тематичні заходи, благодійні акції.
8. Співпрацювати з різноманітними товариствами, соціальною службою та іншими громадськими організаціями на благо інтересів учнівської молоді Закарпаття.

Основними шляхи розвитку обласного органу учнівського самоврядування я вважаю:

- залучення учнівської молоді до вивчення проблем молодіжного середовища та визначення шляхів їх розв'язання;
- співпраця з депутатами міських, районних та обласної рад щодо спільного вирішення існуючих проблем учнівської громади;
- навчання учнівської молоді відповідального ставлення до особистого здоров'я;
- формування мотивації до подальшого використання отриманих знань і навичок у реальному житті ;
- формування умінь самостійно досліджувати різноманітні проблеми та явища суспільного життя;
- формування навичок зв'язків з громадськістю.

Анкета

Мацунич Лесі Степанівни
кандидата на посаду
голови комітету «Культури та відпочинку»
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

/Files/images/когут.jpg

Вік, дата народження: 27 вересня, 1996 року
Хустський район, Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст.,11 клас
Премєр – міністр Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», учениця Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Протягом 7 років я займаю посаду президента шкільного органу учнівського самоврядування, капітан команди «Що? Де? Коли?», активна учасниця районних олімпіад
7. Я хочу стати головою комісії «Культури та відпочинку» обласного органу учнівського парламенту, тому що я хочу організовувати змістовий відпочинок обласного масштабу, залучати всіх учнів для проведення різноманітних конкурсів, фестивалів, розвивати творчі здібності учнів, шляхом залучення їх до гуртків, творчих об’єднань, конкурсів, фестивалів.

Передвиборча програма
Мацунич Лесі Степанівни
кандидата на посаду комітету «Культури та дозвілля»
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

В рамках комітету «Культури та дозвілля» я планую здійснити наступну роботу:
- проведення засідань обласного органу учнівського самоврядування, які покликані розкрити питання культурної спадщини українського народу, значимості українських традицій та можливостей їх реалізації при проведенні загальношкільних свят в себе в школі; розкриття питань проблем молодіжного дозвілля та можливих шляхів його поліпшення власними силами та за участі громадських організацій, соціальних служб та інших організацій;
- організовувати змістовний відпочинок учнів в позаурочний час, залучаючи їх до проведення тематичних вечорів, днів відкритих дверей, святкових зустрічей, фестивалів, оглядів – конкурсів, концертів, які організовуватимуться в рамках області, залучення до виготовлення виготовлення атрибутів для оформлення залів;
- розвивати творчі здібності учнів шляхом залучення до роботи в гуртках, секціях творчих об'єднаннях, ініціативних групах за інтересами;
- організовувати культпоходи в театри, музеї, історичні місця Закарпатської області;
- організувати серед членів обласного органу учнівського самоврядування КВК , брейн-рингу;
- здійснювати допомогу в організації і проведенні загальношкільних свят: перший дзвінок, новорічні свята, День здоров’я, останній дзвоник.

Анкета

Когут Анюти Василівни
кандидата на посаду
голови комітету «Культури та відпочинку»
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

Вік, дата народження:8 грудня, 1996 року
Хустський район, Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст., 10 клас
Голова Міністерства «Культури та відпочинку» Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», учениця Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Протягом 2 років я займаю посаду секретаря шкільного органу самоврядування, 2 роки відвідую школу «Лідер» за здоровий спосіб життя Хустського районного Центру позашкільної роботи. В рамках Рокосівської школи за принципом «рівний – рівному» займаюся розповсюдженням інформації про здоровий спосіб життя.
Я хочу стати головою комісії «Спорту та здорового способу життя» обласного органу учнівського парламенту, тому що я за активний спосіб життя, спорт – це моє хобі. Бути здоровим – це «круто», з кожним днем я засвоюю більше навичок з спорту, систематично приймаю участь у різноманітних спортивних змаганнях з волейболу, бігу, стрибків у довжину. Я намагатимусь власним прикладом спонукати молодь вести здоровий та активний спосіб життя. За допомогою вже засвоєних знань, я намагатимусь налагодити роботу даної комісії та всіх її членів.

Передвиборча програма

Когут Анюти Василівни
кандидата на посаду комітету
«Спорту та здорового способу життя»
Закарпатського обласного учнівського парламенту
«Нове покоління»

/Files/images/когут 1.jpg

В рамках комісії «Спорту та здорового способу життя» обласного органу учнівського самоврядування я планую:
- Організовувати проведення тренінгових занять, які будуть покликані формувати правильні уміння та навички здорового способу життя учнівської молоді. За допомогою відповідних занять члени обласного органу учнівського самоврядування в колективній формі здійснюватимуть засвоєння потрібних знань про здоров’я, його складові та шкідливі звички, які можуть бути небезпечним руйнівниками молодіжного середовища. Відбувається навчання по ефективному пропагуванні здорового способу життя. Орієнтовна тематика тренінгових занять: «Спорт - «ВІЛ/СНІД – чума людства», «За життя без наркотиків», «Здорова дитина – багата країна», «Алкоголь – руйнівник людського життя»
- Організовувати роботу щодо розповсюдження за принципом «рівний – рівному» інформації про здоровий спосіб життя, тим самим здійснювати превентивну роботу стосовно алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ/ СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом. Можливими шляхами розповсюдження інформації про здоровий спосіб життя я бачу:
- організація та участь у різноманітних акціях, які пропагують здоровий спосіб життя;
- розповсюдження буклетів, листівок із зазначеною інформацією про здоровий спосіб життя;
- допомога в організації шкільних спортивно - масових заходів, які пропагують здоровий спосіб життя;
- залучення членів обласного органу учнівського самоврядування до організації ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – фестивалю «Молодь обирає здоров’я»
Після представлення передвиборчих програм, Мацунич Леся Степанівна вибрана головою Комітету «Культури та дозвілля» Закарпатського обласного парламенту «Нове покоління»
Районний орган учнівського самоврядування «Учнівська республіка» вітає її з цією посадою та бажає успіхів та творчого натхнення!

Навчання активу
шкіл Хустського району в Хустському районному Центрі позашкільної роботи

У Хустському районному Центрі позашкільної роботи у вересні 2012-2013 н.р. проведено навчання з активом шкіл Хустського району:
- з підлітками-інструкторами школи «Лідер» з питань попередження наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, ВІЛ/СНІДу та хвороб,що передаються статевим шляхом.
Тема заняття: – «Здоров’я – найбільша цінність у житті»;
Для того,щоб охопити всіх підлітків-інструкторів з шкіл Хустського району заняття проводяться по підгрупам 11.09.- ЗОШc. Олександрівка,Золотарево, Драгово Сокирниця, Залом,Рокосово, Крайниково;
13.09.- ЗОШ с.Горінчево,Кічерели,Крива,Іза,Липча,
Липовець,Березово;
18.09.- ЗОШс.Бороняво,Велятино,Стеблівка,
Липецька Поляна,Яблунівка,Нанково,Ракош;
25.09.- ЗОШ с.Нижнє Селище,Нижній Бистрий,
Монастирець,Кошелево-Руня, Вишково№1.
20.09. – проведено семінар
педагогів- організаторів шкіл Хустського району.
Тема: «Методи морального виховання- способи педагогічної взаємодії з особистістю дитини».
У Хустському районному Центрі позашкільної роботи проведено навчання у жовтні 2012-2013 н.р. з активом шкіл Хустського району:
- з підлітками-інструкторами школи «Лідер» з питань попередження наркоманії,алкоголізму,тютюнопаління,ВІЛ/СНІДу та хвороб,що передаються статевим шляхом.

Тема заняття: – «Алкоголь – руйнівник людського
життя».

Заняття проводиться по підгрупам.

02.10.- ЗОШ с.Олександрівка,Золотарево,Данилово,Драгово;
04.10.- ЗОШ с.Сокирниця,Залом,Рокосово,Крайниково;
09.10.- ЗОШ с.Горінчево,Кічерели,Крива,Іза;
16.10- ЗОШ с.Липча,Липовець,Липецька Поляна,Березово;
23.10- ЗОШс.Бороняво,Велятино,Стеблівка,Яблунівка,
Нанково,Ракош;
25.10.- ЗОШ с.НижнєСелище,Нижній Бистрий,Монастирець,
Копашнево Вишково№2;
30.10.- ЗОШ с.Забрід,Вільшани,Кошелево-Руня,Вишково№1.

Засідання районного органу учнівського самоврядування
«Учнівська республіка»

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи 11.10.2012 року відбулося засідання Хустського районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка».На засіданні пройшли вибори до районного органу учнівського самоврядування.
Президентом обрано - Ковач Марину,ученицю
Золотарівської ЗОШ I-III ст.;
Прем’єр-міністр - Мацунич Леся,учениця
Ізянської ЗОШ I-IIII ст.,;
Голова міністерства
«Культури і дозвілля»- Когут Анюта,учениця
Рокосівської ЗОШ I-III ст.; Голова міністерства
«Туризму і спорту» - Бренер Юлія,учениця
Ізянської ЗОШ I-III ст..;
Голова міністерства - ШкритюкМар’яна,учениця
школа «Лідер" Ракошської ЗОШ I-II ст.
(за здоровий спосіб життя)
Головою міністерства
«Юнкор» - Рішко Богдана,учениця
Копашнівської ЗОШ I-III ст.
Голова міністерства - Буртин Данієлла,учениця
Олександрівської ЗОШ I-III

«Робота з молодшими Школярами»

Голова міністерства - Курчак Олеся,учениця
Боронявської ЗОШ I-IIIст.
«Превентивно-правової роботи»
(робота з учнями «групи ризику»)
Голова міністерства - Волощук Марина,учениця
Нанківської ЗОШ I-IIIст.
«Громадсько- колективної діяльності»
На базі Хустського районного Центру позашкільної роботи 18.10. був проведений семінар з педагогами-організаторами шкіл Хустського району на тему: « Процес формування громадськості,як інтегрованої якості особистості»

«Серце до серця »- «Почуй світ!»

Хустський районний Центр позашкільної роботи організували проведення благодійної акції в навчальних закладах Хустського району «Серце до серця»-«Почуй світ!»
Дана акція проводилась з 07 по 28 квітня 2013 року в рамках VІІІ щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» - «Почуй світ!» з метою збору коштів на придбання медичного обладнання для лікарень України та закупівлі слухових апаратів для дітей з вадами слуху.
Під час проведення даної акції педагогами шкіл та позашкільних установ району проведено виховні бесіди , роз’яснювальну роботу серед батьків та учнів щодо актуальності проведення благодійної акції.
В наслідок проведеної роботи було зібрано і перераховано в благодійний фонд «Серце до серця»- «Почуй світ!» - 15984.11 грн.
Активну участь у даній акції взяли школи району, а саме :
· Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Мандзюк В.П) - 1475 грн.;
. Липецька Поляна ЗОШ І - ІІІ с.(директор Гобан І.І.) - 1173 грн.;
· Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Монич К.Т.) - 1094 грн. ;
· Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Грицик М.М.) - 1010 грн.;
· Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1(директор Семенов Ю.Ю.) - 800 грн.;
· Хустський районний Центр позашкільної роботи
(директор Антонюк Г.І.) -788 грн.;
· Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Рішко М.М.) - 773 грн.;
· Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Лопойда М.М.) -740 грн.;
· Стеблівська ЗОШ І-ІІІст. (директор Кадар В.П.) - 707 грн.
· Монастирецька ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Драб С.В.) - 670 грн.;
· Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Микитюк Ж.М.) - 620 грн.;
· Нижньоселищенська ЗОШ І-ІІІст. (директор Липчей О.Ю.) -617 грн.;
· Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Григорик О.В.) - 611 грн.;
· Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Чоповдя В.С.) - 590 ГРН.;
· Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст..( директор Сливка Т.Д.) - 520 грн.
· Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Петечук І.В.) - 470 грн.;
· Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.. (директор Орінчай В.П.) - 447 грн.;
· Заломська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Мигалко О.Д.) - 439 грн.;
· Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Грицак М.О.) - 413 грн.;
· Кічерельська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Роман С.В.) - 385 грн.;
· Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор Куриця М.М.) - 390 грн.;
· Данилівська ЗОШ І-ІІІст.( директор Гайович С.М.) -330 грн.;
· Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Грицак О. І.) - 250 грн.;
· Драгівська ЗОШ І-ІІІст.( директор Бокоч В.М.) - 200 грн.;
· Хустська районна станція юних туристів (директор Ком’яті В.М.) - 130 грн.;
· Нижньбистрянська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Голуб М.І.) - 125 грн.;
· Кошелівська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Данилець Г.П.) - 65.60 коп.;
А також, у школах району було перераховано адресну допомогу хворим дітям шкіл, а саме :
· Вишково ЗОШ І-ІІІ ст. № 1(директор Семенов Ю.Ю.) - 15666 грн.;
· Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Шак Ю.І.) - 6985грн.;
· Ізянська ЗОШ (директор Петечук І.В.) -5200 грн.;
· Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Довганич А.І.) -1410 грн.;
· Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Прилипко П.П.) -867 грн.;
· Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Чоповдя В.С.) - 500 грн.
. Нижнє Селище дир.Липчей О.Ю. - закуплено товар на сумму 400 гр. для реабілітаційного центру.
Всього перераховано адресної допомоги : 31028грн.
Під час проведення VІІІ Всеукраїнської акції «Серце до серця»- «Почуй світ!» учнями шкіл та позашкільних установ району було всього перераховано 47012.11грн.
Висловлюємо вдячність учням та керівництву шкіл району, які активно приймали участь у зборі коштів для хворих дітей.

"Податки очима дітей - 2013!"

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи спільно з Державною Хустською об’єднаної податковою інспекцією було організовано і проведено міськрайонний конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей - 2013».В ньому взяли участь гуртківці Хустського районного Центру позашкільної роботи з гуртків: декоративно – прикладного, образотворчого мистецтва та історики – краєзнавці.

/Files/images/Рисунок1.jpg

При підведенні підсумків грамотами Хустської ОДПІ були нагороджені:
У номінації «Літературні твори», вікової категорії 9 – 11 років:
за І місце – Сікора Олександр,Гернешій Іван,вихованці гуртка історики – краєзнавці Хустського ЦПР на базі Липчанської ЗОШ,керівник Губаль С.М.
ІІ місце –Вакарова Олена,за літературний твір «Приватна лісова школа»,вихованка гуртка історики - краєзнавці Хустського ЦПР,на базі Липчанської ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Губаль С.М.
У віковій категорії 12 – 15 років:
За ІІ місце нагороджена грамотою Хустської ОДПІ Губаль Антоніна, за вірш «В офісі бізнесмена»,гурток історики – краєзнавці на базі Липчанської ЗОШ,керівник Губаль С.М.
У номінації «Художні твори»,вікової категорії 10 – 11 років:
За І місце нагороджена грамотою ОДПІ Малета Валентина,вихованка гуртка «Прикладні мистецтва»,на базі Н.Селищанської ЗОШ І – ІІІ ст.,Хустського ЦПР,керівник Драгуська Г.В.
У віковій категорії 12 – 15 років:
За І місце – Шимон Катерина Михайлівна,малюнок «Сплачені податки – квітуча Україна»,вихованка Хустського районного Центру позашкільної роботи,гурток «Образотворче мистецтво»,на базі Данилівської ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Дудаш М.І.

/Files/images/Рисунок2.jpg

У номінації «Твори декоративно – прикладного мистецтва"
вікова категорія 9 – 11 років
Грамотою Хустської ОДПІ нагороджені:
За І місце – Вовчок Катерина, «За податкову еру»,вихованка Хустського районного ЦПР,гурток «Народні промисли» на базі Монастирецької ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Бонь О.В.

/Files/images/Рисунок3.jpg

За ІІ місце – Ілик Руслана,гурток «Народні промисли»,керівник Бонь О.В.

/Files/images/Рисунок4.jpg


У віковій категорії 12 – 15 років:
За ІІ місце нагороджена Кузьма Тетяна,вихованка Хустського ЦПР,гурток «Прикладні мистецтва»,керівник Драгуська Г.В

/Files/images/Рисунок5.jpg

та Яцура Юліяна,гурток «Рукоділля»,на базі Кривської ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Січ Вікторія Іванівна.

/Files/images/Рисунок6.jpg

Переможців конкурсу «Податки очима дітей» нагородив грамотами Хустської ОДПІ завідувач сектором взаємодії із засобами масової інформації та громадськості Габорець Юрій Іванович.

/Files/images/Рисунок7.jpg

Районний огляд художньої самодіяльності учнівської молоді

«Звучать струни дитячих сердець»

30.05.2013 року в районному Будинку культури був проведений районний огляд художньої самодіяльності учнівської молоді «Звучать струни дитячих сердець».
В огляді прийняли участь танцювальні колективи Хустського районного Центру позашкільної роботи, а саме: танцювальний гурток на базі Кривської ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Білинець М.В. та танцювальний гурток на базі Нанківської ЗОШ І – ІІІ ст.,керівник Червеняк В.Й.
При підведенні підсумків танцювальні гуртки нагороджені грамотами управління освіти, молоді та спорту за ІІІ місце.
Танцювальний колектив на базі Нанківської ЗОШ І – ІІІ ст.,кер.Червеняк В.Й.

/Files/images/Рисунок8.jpg

/Files/images/Рисунок9.jpg

/Files/images/Рисунок10.jpg

Танцювальний колектив на базі Кривської ЗОШ І – ІІІ ст.,кер.Білинець М.В.

/Files/images/Рисунок11.jpg

/Files/images/Рисунок12.jpg

/Files/images/Рисунок13.jpg

Обласний фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я»

31 травня 2013 року відбувся ІІ – ий (обласний) етап VI – го Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Молодь обирає здоров'я», який відбувся у місті Ужгород,в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнатської творчості «ПАДІЮН».
У ньому взяла участь команда переможець районного конкурсу «Молодь обирає здоров’я» підлітки – інструктори Кривської ЗОШ І – ІІІ ст. школи «Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи.

/Files/images/DSCF5988.JPG

За підсумками обласного конкурсу «Молодь обирає здоров’я» команда нагороджена грамотою Закарпатського департаменту освіти і науки,молоді та спорту «За активну участь», а за конкурс стінгазет – грамотою департаменту освіти і науки,молоді та спорту Закарпатської ОДА, за ІІІ-тє місце.

/Files/images/DSCF5992.JPG

/Files/images/DSCF5993.JPG

Команда «Імпульс» Кривської ЗОШ І – ІІІ ст.. (кер.Штефуца М.І.)

/Files/images/DSCF5976.JPG

/Files/images/DSCF5971.JPG

/Files/images/DSCF5970.JPG

/Files/images/DSCF5969.JPG

/Files/images/DSCF5966.JPG

/Files/images/DSCF5964.JPG

Конкурс стінгазет та фотографій «За здоровий спосіб життя»

/Files/images/DSCF5948.JPG

/Files/images/DSCF5949.JPG

«Свято талантів – 2013!»

у Хустському районному Центрі позашкільної роботи

Вже традицією стало в Хустському районному Центрі позашкільної роботи,в кінці навчального року проводити творчий звіт гуртків «Свято талантів». В цьому році воно відбулося 1 червня і було присвячене до Дня захисту дітей. Свято розпочала директор Антонюк Ганна Іванівна.

/Files/images/DSCN4888.JPG

Завітали до нас в гості завідувач сектором взаємодії із засобами масової інформації та громадськості Хустської ОДПІ –Габорець Юрій Іванович,а також представники з кримінальної міліції : Гобан Василь Васильович, Прокопів Роман Борисович та Куртяк Агнеса Йосипівна.

/Files/images/DSCN4902.JPG

Будь-яка дитина має золоте зерно в душі,яке потрапляючи на родючий грунт виховання,дає світлолюбні пагінці добра,правди,гордості. За народними поглядами кожен учень може і повинен бути в чомусь першим: один - у навчанні, другий – у трудовій діяльності, третій – у мистецтві. Саме такі учні-гуртківці зібралися на творчий звіт.
Районний Центр позашкільної роботи є комплексним навчальним закладом.
Наш заклад дає дітям додаткову освіту,спрямовану на здобуття знань,умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості та організації змістового дозвілля.
В Хустському районному Центрі позашкільної роботи на протязі 2012-2013 навчального року працювало 20 гуртків, в них 48 груп, займається 804 учні на базі 14 шкіл Хустського району.У творчому звіті взяли участь усі керівники та гуртківці. Справжні витвори мистецтва продемонстрували вихованці гуртків образотворчого та декоративно - прикладного мистецтва. Вони оформили виставку яскравими квітами та різними виробами красувалися роботи учнів гуртків «Рукоділля» (кер.Січ В. І.), «Народні умільці» (кер.Попович Н.М.), «Образотворче мистецтво» (Дудаш М.І.), «Вишивальний» (кер.Дудаш Н.А.), «Прикладне мистецтво» (кер.Павлюк М.А), «Народні умільці» (кер. Бонь О.В.), «Прикладне мистецтво» (кер.Драгуська Г.В.), «Основи християнської етики» (кер.Попович М.І.), «Прикладне мистецтво» (кер.Мица С.Ю.), а також підготували цікаві реферати про своє село гуртківці гуртка «Історики -краєзнавці» (кер.Губаль С.М.).
Концертну програму супроводжували фольклорний гурток, який працює на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.(кер.Гриненко Л.М.) з піснями: «Гурток», «Над рікою,гомінкою», «Ти ж мене підманула», «Даруй добро»,а також у сольному виконанні Клованич Надії з піснею «Ой Марічко чічері» та гумореска від Дубович Анастасії.
Подарували присутнім прекрасний настрій танцювальні гуртки,які працюють на базі Кривської ЗОШ І-ІІІст.(кер.Білинець М.В.) з танцем «Ляльковий вальс»,сучасний танець «Любов» та на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІст. (кер. Червеняк В.Й.) з танцями «Козачок», «Морська прогулянка», «Сучасний танець», «Ча-ча-ча».
Цікаві театральні виступи продемонстрували гуртківці театрального гуртка «Чіга-Біга» на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІст.(кер. Бєлоусова Т.П.) а саме: уривок з вистави «Осіння казка», «Торт з неба», «Листи в нікуди». Цікаві гуморески та танці продемонстрував гурток «Історики-краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІст.(кер.Губаль С.М.).
80 учнів шкіл Хустського району займалися в школі «Лідер» ,керівник Стасик І.І.,який працював на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи на протязі навчального року.Тут велась підготовка підлітків-інструкторів з питань попередження наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу.
31 травня 2013 року підлітки-інструктори із Кривської ЗОШ І-ІІІст., команда «Іскра» (кер.Штефуца М.І.- заступник директора виховної роботи та Стасик І.І.- кер.школи «Лідер» Хустського районного Центрі позашкільної роботи) брали участь у обласному фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я» і нагороджені грамотою обласного управління освіти і науки,молоді та спорту Закарпатської ОДА за активну участь та за ІІІ-тє місце у конкурсі плакатів.
Директор Хустського районного Центру позашкільної роботи Антонюк Г.І. привітала гуртківців зі святом Дня захисту дітей, закінченням навчального року, а також підбила підсумки роботи за навчальний рік. А за підсумками навчального року 2012-2013 р. кращі гуртківці, гуртки та керівники гуртків нагороджені грамотами обласного департаменту освіти і науки молоді та спорту,районного управління освіти, молоді та спорту та Хустського районного Центру позашкільної роботи.

Навчання активу
шкіл Хустського району в Хустському районному Центрі позашкільної роботи у листопаді 2012-2013 н.р.

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи у листопаді проведено навчання активу шкіл Хустського району з підлітками - інструкторами школи "Лідер" з питань наркоманії,тютюнопаління,ВІЛ/СНІДу та хвороб,що передаються статевим шляхом.

Тема заняття: «Наркоманія – крок у прірву»;
Заняття проводилось по підгрупам.
06.11. – ЗОШ с.Олександрівка,Золотарево,Драгово,
Данилово;
13.11. – ЗОШ с.Горінчево,Кічерели,Крива,Іза;
20.11. – ЗОШ с.Липча,Липовець,Липецька Поляна,
Березово;
22.11. – ЗОШ с.Бороняво,Велятино,Стеблівка,
Яблунівка,Ракош;
27.11. – ЗОШ с.Нижнє Селище,Нижній Бистрий,
Монастирець, Вишково№2;
29.11. – ЗОШ с.Забрід,Вільшани,Кошелево-Руня,
Вишково №1.

Нарада при директору
в Хустському районному Центрі позашкільної роботи

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи 7.11. була проведена нарада при директору.На нараді виносились питання:

- про проведення тижнів знань з основ безпеки
життєдіяльності в Хустському районному Центрі
позашкільної роботи;
- про проведення в Хустському районному Центрі
позашкільної роботи виставки-конкурсу декоративно
ужиткового та образотворчого мистецтва Закарпатські
самоцвіти «Люби і знай свій край»;
- про проведення новорічного свята для гуртківців в
Хустському районному Центрі позашкільної роботи.

Директором установи,Антонюк Г.І.,було ознайомлено керівників гуртків з наказом №26 від 05 листопада 2012 року,по Хустському районному Центрі позашкільної роботи «Про проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності в Хустському районному Центрі позашкільної роботи»,а також з Планом заходів Хустського районного Центру позашкільної роботи,щодо Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності в Хустському районному Центрі позашкільної роботи з 29.10. по 30.11.2012 року.План заходів обговорено і затверджено.
Було обговорено про проведення виставки-конкурсу гуртківцями в Хустському районному Центрі позашкільної роботи з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Закарпатські самоцвіти «Знай і люби свій край» 2012-2013 н.р. та участь районній виставці.З 15 по 20 листопада провести виставку.Всім керівникам гуртків з образотворчо-прикладного мистецтва до 15 листопада завести по 3 роботи на виставку.
Було обговорено питання новорічного свята для гуртківців.Рішили новорічне свято для гуртківців провести у приміщенні Хустського районного Центру позашкільної роботи 28 грудня 2012 року. Оголошено конкурс новорічного плакату серед гуртківців Хустського районного Центру позашкільної роботи «Здраствуй,здраствуй рік новий».Завезення плакатів на конкурс до 20 грудня 2012 року.Після підведення підсумків конкурсу, кращими плакатами буде оформлений зал в якому буде проводитися новорічне свято.
В Хустському районному Центрі позашкільної роботи 15.11.2012 року було проведено семінар педагогів -організаторів шкіл Хустського району на тему: "Роль педагога-організатора у попередженні соціальної та аморальної поведінки учнів ".Про проведення в Хустському районному Центрі позашкільної роботи виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Закарпатські самоцвіти «Люби і знай свій край» 2012-2013 н.р. В Хустському районному Центрі позашкільної роботи з 15 по 20 листопада 2012 року пройшла виставка-конкурс гуртківців з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Закарпатські самоцвіти «Люби і знай свій край». На конкурс представлені роботи гуртківців таких гуртків,а саме: Образотворчого мистецтва,керівник - Дудаш Михайло Іванович,на базі Данилівської ЗОШ I-III ст., «Прикладні мистецтва»,керівник - Химинець Мирослава Михайлівна,на базі Велятинської ЗОШ I-III ст., «Народні умільці»,керівник - Попович Наталія Михайлівна ,на базі Золотарівської ЗОШ I-III ст., «Вишивальний»,керівник - Дудаш Наталія Антонівна,на базі Золотарівської ЗОШ I-III ст., «Прикладні мистецтва»,керівник - Петринко Світлана Юріївна,на базі Забрідської ЗОШ I-III ст., «Народні промисли»,керівник - Бонь Олеся Василівна,на базі Монастирецької ЗОШ I-III ст., “Прикладні мистецтва",керівник - Павлюк Марина Анатоліївна,на базі Горінчівської ЗОШ I-III ст.., «Прикладні мистецтва»,керівник - Мица Світлана Юріївна,на базі Нижньо-Бистрянської ЗОШ I-III ст.., «Прикладні мистецтва»,керівник - Драгуська Ганна Василівна,на базі Нижньо-Селищенської ЗОШ I-III ст.
21 листопада підведено підсумки виставки – конкурсу.22 листопада 2012 року кращі роботи гуртківців були завезені в Хустський районний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді,для участі у районному конкурсі.

Про проведення
Тижнів знань з основ життєдіяльності в Хустському районному Центрі позашкільної роботи у 2012-2013 н. р.

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи з 29 жовтня по 30 листопада проходили Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності.
В установі розроблений та затверджений план заходів.Згідно цього плану заходів,керівниками гуртків танцювального(кер. Білинець М.В.) та «Рукоділля»(кер.Січ В.І.) провели бесіди з гуртківцями щодо попередження надзвичайних подій(пожеж),спричинених дітьми,зменшення кількості випадків травмування та загибелі на них,навчання їх правилам безпечної життєдіяльності.
Керівник танцювального гуртк (Червеняк.В.Й.)провела навчання дітей правилам поведінки при виникненні пожежі у формі пізнавальної ігри.
Керівник гуртка образотворчого мистецтва (Дудаш М.І.) провів конкурс малюнку на тему: «Як не допустити пожежу».Керівник гуртка англійської мови(Монич В.І.) на занятті ознайомила вихованців із вимогами правил життєдіяльності під час подорожі до лісу.Керівники гуртків, історики-краєзнавці (кер.Губаль С.М.) на базі Липчанської ЗОШ I-III ст. та «Народні промисли» (кер.Бонь О.В.) на базі Монастирецької ЗОШ I-III ст.,провели бесіди з питань запобігання виникнення пожежі від дитячих пустощів та виховання в дітей навичок особистої безпеки у разі виникнення пожежі.Дубович Т.М. - керівник фольклорного гуртка на базі Боронявської ЗОШ I-III ст.,провела бесіду про випадки пожеж від дитячих пустощів з вогнем та пожеж при експлуатації побутових приладів.Керівник гуртка «Народні умільці» (кер. Попович Н.М.) на базі Золотарівської ЗОШ I-III ст. - бесіда «про правила поведінки на льоду» Павлюк М.А. - керівник гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Горінчевської ЗОШ I-III ст. провела бесіду з гуртківцями «Про зустріч зі свійськими та дикими тваринами».Керівником гуртка «Прикладні мистецтва»(Химинець М.М.) була проведена бесіда з учнями «Про випадки розливу ртуті»Драгуська Г.В. -керівник гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Нижньо-Селищенської ЗОШ I-III ст., - бесіду «Про техніку безпеки при користуванні предметів побутової хімії та піротехнічних засобів. Керівники гуртків «Прикладні мистецтва» Мица С.Ю.,на базі Нижньо-Бистрівської ЗОШ I-III ст. та Попович М.І. «Основи християнської етики» провели бесіди по техніці безпеки під час виявлення маловідомих предметів.

« Пропонуй!Плануй! Організовуй! Виконуй!»

Саме цей девіз є основою роботи районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», який працює на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи. Головним завданням «Учнівської республіки» є об’єднання активу учнів шкіл Хустського району задля організації життя учнівської молоді. Районний орган учнівського самоврядування включає в себе такі комісії, як «Туризму і спорту», «Культури і відпочинку», «Юнкор – прес служба», «Школи «Лідер – за здоровий спосіб життя» - «Робота з молодшими школярами». «Превентивно – правової роботи», «Громадського – колективної діяльності». Роботу членів «Учнівської республіки» контролює президент та прем’єр – міністр, кожна комісія має свого голову. Кожна комісія здійснює відповідну роботу : члени комісія «Туризму і спорту» займаються організацією різноманітних районних та шкільних спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань, походів; бере участь у районних науково-практичних конференцій «Краса і біль України» та «Істрія міст і сіл України»; члени комісії «Культури та відпочинку» організовують дозвілля через колективно творчу справу; займаються залучення до різних масових заходів; члени комісії «Превентивно - правової роботи» (робота з дітьми групи ризику) займаються активізацією роботи з дітьми «групи ризику», ведуть превентивно – просвітницьку роботу щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі (правопорушень); члени комісії «Юнкор» - інформують про роботу, про творчі справи, рішення органів районного парламенту, проводять огляди - конкурси стін газет, конференцій; ведуть випуск газет, яка відтворює та розповідає про події в районному парламенті; бере участь у районних конкурсах стіннівок, плакатів, малюнків; надає допомогу в згуртуванні учнівських колективів, анкетування, повідомляє про їх результати; члени комісії Школа «Лідер» (за здоровий спосіб життя) організовують участь в районній підготовці, профілактиці серед підлітків – однолітків здорового способу життя, залучення до масових заходів щодо здорового способу життя, проведення профілактичної роз’яснювальної роботи серед однолітків; комісія «Робота з молодшими школярами» активізовують участь молодших школярів у різних акціях, змаганнях, іграх, здійснюють шефську допомогу над молодшими школярами; члени комісії «Громадсько-колективна діяльність» проводять різноманітні заходи спрямовані на доброті справи, активізовують і розвивають волонтерський рух серед учнівської молоді, організовують діяльність по охороні природи, піклування про ветеранів ВВВ, престарілих, шефство над могилами полеглих.
Хустський районний орган учнівської республіки «Учнівська республіка» активно включається у діяльність Закарпатського обласного учнівського парламенту «Нове покоління». 17 листопада 2012 року відбувся форум лідерів учнівського самоврядування Закарпаття у місті Ужгород в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН».

/Files/images/форум учнівського самоврядування.png

В цьому форумі взяли участь троє членів Хустської районної ради учнівського самоврядування «Учнівська республіка». Після представлення передвиборчих програм, Мацунич Леся Степанівна - прем’єр – міністр Хустського районного органу учнівського самоврядування, учениця Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст. вибрана головою Комітету «Культури та дозвілля» Закарпатського обласного парламенту «Нове покоління».
1 грудня 2012 року на базі Центру позашкільної роботи серед членів «Учнівської республіки» було організовано конкурс плакатів «ВІЛ/СНІД – чума людства» приурочений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

/Files/images/DSCN3636.JPG

/Files/images/DSCN3639.JPG

/Files/images/DSCN3640.JPG

/Files/images/DSCN3641.JPG

Всі учасники конкурсу продемонстрували обізнаність та творчу ініціативу. Переможцями обрані найкращі учнівські роботи, а саме І місце – член комісії «Громадсько – колективної роботи», учениця Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст. – Грига Оксана; ІІ місце – член комісії «Роботи з молодшими школярами», учениця Кривської ЗОШ І-ІІІ с. – Кедик Оксана; ІІІ місце – голова комісії «Громадсько – колективної діяльності», учениця Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. – Волощук Марина. Переможці конкурсу на підсумковому засіданні «Учнівської республіки» будуть нагороджені почесними грамотами Центру позашкільної роботи.
29 грудня 2012 року на базі Центру позашкільної роботи буде проведено районний конкурс «Карнавальних костюмів» переможців шкільних конкурсів, організований районним органом учнівського самоврядування «Учнівської республіки». Ласкаво просимо на наше Новорічне свято!
Стасик І.І. – керівник школи «Лідер Хустського районного Центру позашкільної роботи.

НОВОРІЧНІ СВЯТА

18 грудня 2012 року гуртківці гуртка Хустськогор районного Центру позашкільної роботи на базі Боронявськоїх ЗОШ I - III ст.(кер.Дубович Т.М.) привітали профспілковий актив Хустського району з святом Миколая.
n

/Files/images/IMG_2775.jpg

28 грудня 2012 року проведено новорічне свято для гуртківців "Новий рік вже вступив на поріг"Учасників свята привітав дід Мороз та Снігурочка та подарував подарунки.

29 грудня 2012 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проведений конкурс карнавальних костюмів для учнів шкіл Хустського району,організований районним органом учнівського самоврядування"Учнівська республіка."

Про проведення навчання активу шкіл Хустського району в січні 2013 року

Згідно плану роботи Хустського районного Центру позашкільної роботи в січні 2013 року було проведено навчання підлітків – інструкторів з питань попередження наркоманії,алкоголізму,тютюнопаління,ВІЛ/СНІДу та хвороб,що передаються статевим шляхом.навчання було проведено для підлітків – інструкторів всіх загальноосвітніх шкіл району згідно графіку:
03.01. – ЗОШ Олександрівка,Золотарево,Драгово,Данилово;
10.01. – ЗОШ Горінчево,Кічерели,Іза,Крива;
15.01. - ЗОШ Бороняво,Велятино,Стеблівка,Яблунівка,
Нанково,Ракош.
17.01. - ЗОШ Н. Селище,Н.Бистрий,Монастирець,Копашнево,Вишково №2;
22.01. - ЗОШ Забрід,Вільшани,Кошелево – Руня,Кошелево,
Вишково №1;
29.01. - ЗОШ Сокирниця,Залом,Рокосово,Крайниково;
31.01. - ЗОШ Липча,Липовець,Л.Поляна,Березово.

Семінар педагогів – організаторів

24.01. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проведений семінар педагогів – організаторів на тему: «Технології впровадження статево – рольового та родинно – сімейного виховання школярів.

Інформація

"Про забезпечення моніторингу та ефективності профілактичних заходів спрямованих на запобігання поширення ВІЛ-інфекції в навчальних закладах Хустського району"


Хустським районним Центром позашкільної роботи задля забезпечення моніторингу та ефективності заходів спрямованих на запобігання поширенню епідемії ВІЛ – інфекції, систематично проводиться збір інформації стосовно проведених профілактичних заходів. Так станом на 26 березня 2013 року в Хустському районі проведено:
1. У навчальних закладах району проведені бесіди на теми: «Шляхи передачі ВІЛ/СНІДу», «Толерантне ставлення до ВІЛ - інфікованих» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Я обираю здоровий спосіб життя», «Майбутнє – без СНІДу», «СНІД – проблема людства», «СНІД – час бити тривогу» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ні курінню, СНІД – факти, реалії» (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Найнебезпечніші хвороби сучасного суспільства», «Береженого – Бог береже», «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом», «Шляхи передачі ВІЛ/СНІДу» (Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – невиліковна хвороба. Як же вберегти себе від зараження вірусом?» (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – рана людства» (Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «ВІЛ/СНІД. Що я знаю про СНІД. Міфи і факти» (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих», «Статева культура старшокласників» (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Шляхи передачі ВІЛ/СНІДу», «Ми за толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих» (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.); «Толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст№2); «Що потрібно знати про СНІД», «Як вберегти себе від біди?» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «ВІЛ/СНІД : профілактика і захворювання» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Профілактика шкідливих звичок та ВІЛ» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Не треба боятися, а треба знати» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Проти наркотиків – отже проти СНІДу» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Вчимося жити безпечно (Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «За життя без СНІДу» (Липовецька), «Що ми знаємо про ВІЛ/СНІД» (Монастирецька), «Зупинимо СНІД разом» (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Порятунок у єдності – ми за здоровий спосіб життя» (Забрідська ЗОШ І-ІІІ ст.)
2. Тематичні вечори на теми: «Здоровий спосіб життя – запорука щасливого майбутнього» (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.), « Знати щоб жити» (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Ми – за здорове майбутнє» (Данилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Здоров’я – основа життя» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Захисти своє життя» (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Епідемія ВІЛ/СНІДу – загроза існуванню людства» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми обираємо здоровий спосіб життя» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.), «Ми проти СНІДу» (Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Що потрібно знати, щоб жити здорово?» (Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст.).
3. Випуск плакатів, листівок, вісників, стінгазет на теми: «Молодь обирає здоров’я» (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Вбережемо Землю від СНІДу» (Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст.); «Зупинимо СНІД разом» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Скажімо СНІДу ні!» (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – чума людства» (Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст., Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст., Заломська ЗОШ І-ІІ ст., Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст., Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст., Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми за здоровий спосіб життя» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1); «Наш щасливий здоровий світ» (Горінчевська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми проти СНІДу» (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Підлітку про наркоманію, алкоголізм та СНІД» (Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «ВІЛ/СНІД – біда людства» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.); «Що я знаю про СНІД» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Скажемо СНІДу «НІ!» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми проти СНІДу – ми за життя» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Здоров’я – це модно» (Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст.).
4. Виховні години на теми: «СНІД – небезпека сьогодення» (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – не залишимося байдужими (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Профілактика ВІЛ – інфікування та СНІДу» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.), «Толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих», «Наркоманія та ВІЛ – інфікування» (Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст.); «Твоє життя в твоїх руках» (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Вбережи себе від СНІДу» (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Обираємо здоров’я» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№2); «СНІД і його профілактика» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми живемо в епоху СНІДу» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Твоє здоров’я у твоїх руках», «Школа прти СНІДу» (Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «За здоровий спосіб життя» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІДу скажемо «Ні!» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.).
5. Акції на теми: «Школярі проти СНІДу» ( Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІДу скажемо «Ні!» (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.), «СНІД – проблема людства» (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Молодь проти СНІДу» (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Боротьба проти СНІДу» (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Що руйнує нам здоров’я» (Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «За щасливе майбутнє» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.)
6. Лекції, прес – конференції, тренінги на теми: «Життя без СНІДу» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Міфи та факти про СНІД» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми за здоровий спосіб життя» (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Всесвітня боротьба за життя людства» (Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Я люблю тебе життя !» (Горінчевська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Сонечко – перевір свої знання про СНІД» (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра» (Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Знати, щоб жити» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№2); «Запобігання поширенню епідемії ВІЛ – інфекції та підтримка ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД» (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Крок у небуття» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.); «ВІЛ/СНІД – загроза людству» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1); «Школа проти СНІДу» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – чума людства» (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.).
7. Анкетування та тестування на теми: «Я веду здоровий спосіб життя» ( Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст., Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст., Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст., Заломська ЗОШ І-ІІ ст., Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст., Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст.); «Молодь України за здоровий спосіб життя» (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст., Березівська ЗОШ І-ІІІ ст., Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст., Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст., Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст., Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Що ти знаєш про ВІЛ» (Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Проблеми СНІДу» (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Що ми знаємо про СНІД» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – факти чи вигадки?» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Перевір свої знання про СНІД» (Нижньобистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
8. Загальношкільні заходи на теми: «Все в твоїх руках» (Данилівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Разом проти ВІЛ» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1); «Разом проти ВІЛ – СНІДу» (Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Ми за майбутнє без СНІДу» (Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст.); «Вчись та пізнавай» (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Його ім’я – підступний СНІД» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Здоров’я – найбільша цінність життя» (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.)
9. Перегляд фільмів, слайд – шоу : «СНІД та його наслідки» (Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст.); «Проблема ВІЛ/СНІД у стосується кожного» (Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст.); «Знати, щоб жити» (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Наслідки захворювання та профілактики ВІЛ/СНІДу» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Наслідки Чуми ХХІ ст.» (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1); «Моя правда про СНІД» (Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
10. Оформлено постійно діючу інформаційну виставку : «Формування здорового способу життя та профілактика СНІДу» (Липовець ЗОШ І-ІІІ ст.); «Скажемо СНІДу – «Ні!»» (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Інформація про СНІД» (Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Вбережи себе від СНІДу» (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.); «СНІД – чума людства» (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.); «Якщо хочеш бути здоровим – ти повинен знати» (Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст.); «ВІЛ/СНІД – загроза людству» (Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст.); «Хвороба сучасності – СНІД» (Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст.); «Ми живемо з епоху СНІДу» (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.); «Всесвітня боротьба за життя» (Кривська ЗОШ І-ІІІ ст.).
11. На базі Хустського районного центру позашкільної роботи задля пропаганди здорового способу життя проводиться районний відбірковий конкурс «Молодь обирає здоров’я». 23 квітня відбудеться фінал районного конкурсу «Молодь обирає здоров’я», 31 травня команда «Лідерів» Центру позашкільної роботи братиме участі у ІІ етапі обласного Всеукраїнського конкурсу – фестивалю «Молодь обирає здоров’я».
12. На базі школи «Лідер» Хустського районного центру позашкільної роботи, серед підлітків – інструкторів проводяться тренінгові заняття з питань попередження тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу та запровадження здорового способу життя серед своїх одноліктів; проведено тренінгово – інформаційні заняття на теми: «ВІЛ- інфікація», «За життя без СНІДу», «Захисти себе та своє майбутнє». Організовується перегляд презентацій на теми : «Життя без наркотиків», «ВІЛ/СНІД – захисти себе». Організований конкурс плакатів на тему: «Майбутнє без СНІДу».
13. Інформаційні повідомлення на тему «ВІЛ/СНІД – запитання та відповіді» висвітлені на засіданні районного органу учнівського самоврядування "Учнівська республіка"

Районний конкурс екскурсоводів музеїв шкіл Хустського району

З метою поліпшення національно – патріотичного виховання,відродження духовності, формування в учнівської і студентської молоді поваги до історії та культури рідного краю,до Батьківщини,16 ківтня 2013 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено районний конкурс екскурсоводів музеїв на базі шкіл Хустського району,.що перебувають у сфері управління освіти і науки,молоді та спорту України.В конкурсі прийняли участь 12 шкільних музеїв,а саме:
«Памяті вдячні нащадки» - краєзнавчий,зразковий музей на базі Монастирецької ЗОШ I – III ст. (кер.Горват Л.В.)
«Краєзнавчий»,зразковий музей на базі Золотарівської ЗОШ I – III ст.(кер. Пацкан С.М.);
«Історико – краєзнавчий» - (краєзнавчий і патріотичний) музей на базі Березівської ЗОШ I – III ст.(кер.Сідей В.В.);
«Берегиня» - краєзнавчий,народний музей на базі Горінчевської ЗОШ I – III ст.(кер.Федько М.М.);
«Перлина рідного села» - краєзнавчо – етнографічний, народний та зразковий музей на базі Нижньо – Селищенської ЗОШ I – III ст.(кер.Драгуська О.В.);
«Бабусина світлиця» - (народознавчий побут), на базі Нижньо – Бистрівської ЗОШ I – II ст.(школа-інтернат) (кер.Тегза С.Ю.);
«Відгомін літ» - краєзнавчо – етнографічний,зразковий музей на базі Боронявської ЗОШ I – III ст.(кер.Ливринець В.М.);
«Повернення із забуття» - краєзнавчий,зразковий музей на базі Стеблівської ЗОШ I – III ст. (кер.Чепка В.Ю.);
«Музей літератури,фольклору та мистецтва» - літературно – просвітницький,зразковий музей на базі Копашневської ЗОШ I – III ст.(кер.Гангур Н.І.);
«Світлиця» - краєзнавчий музей на базі Заломської ЗОШ I – III ст.(кер.Ожоганич О.В.);
«Краєзнавчий» - на базі Данилівської ЗОШ I – III ст.(Шимон В.І.);
«Скриня минулого» - краєзнавчий музей на базі Кривської ЗОШ I – III ст.(кер.Роспопа Г.Ю.);
Учасники районного конкурсу при виступі використовували матеріали музеїв,тези екскурсій,фото- і відеоматеріали.Виступи екскурсоводів проводилися за такими напрямками,а саме: історико – географічний,етнографічний,екологічний,літературний, історико-краєзнавчий,військовопатріотичний,тематичний. Вислухавши виступи екскурсоводів музеїв при навчальних закладах,члени журі відмітили,що юні екскурсоводи показали достатньо високий рівень підготовленості до проведення екскурсії по музею при навчальному закладі.В основному юними екскурсоводами дотримані вимоги щодо розкриття змісту музею,достатньо інформаційна насиченість,вміло використаний пошуковий матеріал, допоміжні засоби,забезпечена видовищність об’єктів тощо.
В період презентації музею юні екскурсоводи вміло використовували прийоми,екскурсійної довідки,опису, характеристики,пояснення,цитування та констактування.

/Files/images/DSCN4299.JPG

/Files/images/DSCN4301.JPG

/Files/images/DSCN4300.JPG

/Files/images/DSCN4295.JPG

При підведені підсумків журі, на підставі висновків переможцями районного конкурсу екскурсоводів при навчальних закладах Хустського району визначили і нагородили грамотами «Управління освіти і науки,молоді та спорту Хустської РДА»,а саме:

/Files/images/DSCN4312.JPG

за перше місце – «Перлини рідного села»(краєзнавчо етнографічний),зразковий та народний музей на базі Нижньо – Селищенської ЗОШ I – III ст.(кер.Драгуська О.В.);

/Files/images/DSCN4332.JPG

за друге місце – «Відгомін літ» (краєзнавчо – етнографічний),зразковий музей на базі Боронявської ЗОШ I – III ст.(кер.Ливринець. В.М.);

/Files/images/DSCN4349.JPG

за третє місце – «Краєзнавчий» музей на базі Данилівської ЗОШ I – III ст.(кер.Шимон В.І.).

/Files/images/DSCN4342.JPG

Інших учасників конкурсу екскурсоводів музеїв при навчальних закладах Хустського району,нагородили грамотами «Управління освіти і науки,молоді та спорту Хустської РДА» за «активну участь»,а саме:
«Історико – краєзнавчий» - (краєзнавчий і патріотичний) музей на базі Березівської ЗОШ I – III ст.(кер.Сідей В.В.);

/Files/images/DSCN4317.JPG

«Бабусина світлиця» - (народознавчий побут),на базі Нижньо – Бистрівської ЗОШ I – II ст.(школа – інтернат) (кер.Тегза С.Ю.);

/Files/images/DSCN4321.JPG

«Повернення із забуття» - краєзнавчий,зразковий музей на базі Стеблівської ЗОШ I – III ст.(кер.Чепка В.Ю.);

/Files/images/DSCN4335.JPG

«Берегиня» - краєзнавчий,народний музей на базі Горінчевської ЗОШ I – III ст.(кер.Федько М.М.);

/Files/images/DSCN4338.JPG

«Світлиця» - краєзнавчий музей на базі Заломської ЗОШ I – III ст.(кер.Ожоганич О.В.);

/Files/images/DSCN4343.JPG

«Скриня минулого» - краєзнавчий музей на базі Кривської ЗОШ I – III ст.(кер.Роспопа Г.Ю.);

/Files/images/DSCN4345.JPG

«Музей літератури,фольклору та мистецтва» - літературо – просвітницький,зразковий музей на базі Копашневської ЗОШ I – III ст.(кер.Гангур Н.І.);

/Files/images/DSCN4347.JPG

«Памяті вдячні нащадки» - краєзнавчий,зразковий музей на базі Монастирецької ЗОШ I – III ст. (кер.Горват Л.В.);

/Files/images/DSCN4351.JPG

«Краєзнавчий»,зразковий музей на базі Золотарівської ЗОШ I – III ст.(кер. Пацкан С.М.);

/Files/images/DSCN4355.JPG

Молодь обирає здоров’я

23 квітня на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи відбувся фінал районного конкурсу – фестивалю «Молодь обирає здоров’я» . Конкурс проходив за участю команд підлітків – інструкторів школи «Лідер» Центру позашкільної роботи з метою популяризації, пропаганди та формування здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед молоді, виявлення і підтримки талановитої молоді, виховання лідерських здібностей учнівської молоді. Учасники конкурсу ставили за мету розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя.
У фіналі районного конкурсу взяли участь 8 команд підлітків - інструкторів з шкіл Хустського району, а саме команди:
«Ритм» - Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4378.JPG

« Живчики» - Данилівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4479.JPG

«Здоров’я» - Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4432.JPG

«Друге дихання» - Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4391.JPG

«Іскра» - Кривської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4468.JPG

«Молодь за майбутнє» - Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4421.JPG

«Міцний горішок» - Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/DSCN4443.JPG

«Лідер» - Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.
/Files/images/DSCN4493.JPG
Конкурс проходив у трьох номінація: виступи команд, плакати та фотографії за здоровий спосіб життя. Журі очолили: Антонюк Ганна Іванівна, директор Хустського районного Центру позашкільної роботи, Гинцяк Макрина Михайлівна, голова профспілки Центру позашкільної роботи, Драгуська Ганна Василвна, методист Центру позашкільної роботи, Стасик Іванна Іванівна – керівник школи «Лідер» Центру позашкільної роботи, почесними гостями конкурсу та членами журі стали Канюка Олена Дмитрівна, лікар – інфекціоніст Хустської рай поліклініки, завідувач кабінету «Довіра» та Пойда Наталія Іванівна, представник червоного хреста, голова центру волонтерського руху.

/Files/images/DSCN4449.JPG

/Files/images/DSCN4467.JPG

Конкурс почався з виступів команд, які були спрямовані на формування безпечної поведінки, розповсюдження позитивних ідей на збереження власного здоров’я та здоров’я навколишніх, дали уяву про нову модель сучасного підлітка, який обирає здоровий, активний, життєрадісний спосіб життя.
Повністю розкрити теми своїх виступів вдалося трьом командам, які і ввійшли у трійку переможців, а саме:
І місце здобула команда «Іскра» Кривської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник – Штефуца М. І.),

/Files/images/DSCN4470.JPG

ІІ місце – команда «Молодь за майбутнє» Липовецька ЗОШ I - III ст. (керівник – Шкарампота О.А.),

/Files/images/DSCN4416.JPG

ІІІ місце – команда «Міцний горішок» Нанківська ЗОШ I - III ст. (керівник Русанюк Г.М.)

/Files/images/DSCN4455.JPG

Слід відмітити рівень виконавчої майстерності у пропаганді здорового способу життя команди «Іскра» - Кривської ЗОШ І-ІІІ ст., яка 31 травня захищатиме честь Хустського району, приймаючи участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсі – фестивалі «Молодь обирає здоров’я» у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «Падіюн».
/Files/images/DSCN4552.JPG
В конкурсі плакатів за пропаганду здорового способу життя отримали перемогу:
І місце – команда «Молодь за майбутнє» - Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст.,
ІІ місце - «Міцний горішок» - Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.,
ІІІ місце - команда «Ритм» - Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/DSCN4358.JPG

/Files/images/DSCN4363.JPG

/Files/images/DSCN4364.JPG

/Files/images/DSCN4365.JPG

/Files/images/DSCN4366.JPG

/Files/images/DSCN4367.JPG

В конкурсі фотографій за здоровий спосіб життя:
І місце - команда «Іскра» Кривської ЗОШ І-ІІІ ст.,
ІІ місце - команда «Друге дихання» - Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.,
ІІІ місце – команда «Лідер» - Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/DSCN4360.JPG

/Files/images/DSCN4362.JPG

/Files/images/DSCN4370.JPG

/Files/images/DSCN4371.JPG

/Files/images/DSCN4387.JPG

/Files/images/DSCN4389.JPG

/Files/images/DSCN4390.JPG

Насамкінець конкурс завершився виступами Канюки Олени Дмитрівни, яка наголосила про існування нагальних проблем суспільства, зокрема про поширення ВІЛ – інфекції та Копусяк Вероніки, студентки – волонтерки Закарпатського базового державного медичного коледжу, яка розповіла про небезпеку наркоманії у молодіжному середовищі.
/Files/images/DSCN4512.JPG
/Files/images/DSCN4516.JPG
За сприяння Районного Товариства Червоно Хреста та обласного Центру здоров’я відбулося розповсюдження серед підлітків – інструкторів буклетів за для подальшої пропаганди здорового способу життя серед своїх однолітків.

«Свято талантів – 2013!»

у Хустському районному Центрі позашкільної роботи

Вже традицією стало в Хустському районному Центрі позашкільної роботи,в кінці навчального року проводити творчий звіт гуртків «Свято талантів». В цьому році воно відбулося 1 червня і було присвячене до Дня захисту дітей. Свято розпочала директор Антонюк Ганна Іванівна.

/Files/images/DSCN4888.JPG

Завітали до нас в гості завідувач сектором взаємодії із засобами масової інформації та громадськості Хустської ОДПІ –Габорець Юрій Іванович,а також представники з кримінальної міліції : Гобан Василь Васильович, Прокопів Роман Борисович та Куртяк Агнеса Йосипівна.

/Files/images/DSCN4902.JPG

Будь-яка дитина має золоте зерно в душі,яке потрапляючи на родючий грунт виховання,дає світлолюбні пагінці добра,правди,гордості. За народними поглядами кожен учень може і повинен бути в чомусь першим: один - у навчанні, другий – у трудовій діяльності, третій – у мистецтві. Саме такі учні-гуртківці зібралися на творчий звіт.
Районний Центр позашкільної роботи є комплексним навчальним закладом.
Наш заклад дає дітям додаткову освіту,спрямовану на здобуття знань,умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості та організації змістового дозвілля.
В Хустському районному Центрі позашкільної роботи на протязі 2012-2013 навчального року працювало 20 гуртків, в них 48 груп, займається 804 учні на базі 14 шкіл Хустського району.У творчому звіті взяли участь усі керівники та гуртківці. Справжні витвори мистецтва продемонстрували вихованці гуртків образотворчого та декоративно - прикладного мистецтва. Вони оформили виставку яскравими квітами та різними виробами красувалися роботи учнів гуртків «Рукоділля» (кер.Січ В. І.), «Народні умільці» (кер.Попович Н.М.), «Образотворче мистецтво» (Дудаш М.І.), «Вишивальний» (кер.Дудаш Н.А.), «Прикладне мистецтво» (кер.Павлюк М.А), «Народні умільці» (кер. Бонь О.В.), «Прикладне мистецтво» (кер.Драгуська Г.В.), «Основи християнської етики» (кер.Попович М.І.), «Прикладне мистецтво» (кер.Мица С.Ю.), а також підготували цікаві реферати про своє село гуртківці гуртка «Історики -краєзнавці» (кер.Губаль С.М.).
Концертну програму супроводжували фольклорний гурток, який працює на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.(кер.Гриненко Л.М.) з піснями: «Гурток», «Над рікою,гомінкою», «Ти ж мене підманула», «Даруй добро»,а також у сольному виконанні Клованич Надії з піснею «Ой Марічко чічері» та гумореска від Дубович Анастасії.
Подарували присутнім прекрасний настрій танцювальні гуртки,які працюють на базі Кривської ЗОШ І-ІІІст.(кер.Білинець М.В.) з танцем «Ляльковий вальс»,сучасний танець «Любов» та на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІст. (кер. Червеняк В.Й.) з танцями «Козачок», «Морська прогулянка», «Сучасний танець», «Ча-ча-ча».
Цікаві театральні виступи продемонстрували гуртківці театрального гуртка «Чіга-Біга» на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІст.(кер. Бєлоусова Т.П.) а саме: уривок з вистави «Осіння казка», «Торт з неба», «Листи в нікуди». Цікаві гуморески та танці продемонстрував гурток «Історики-краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІст.(кер.Губаль С.М.).
80 учнів шкіл Хустського району займалися в школі «Лідер» ,керівник Стасик І.І.,який працював на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи на протязі навчального року.Тут велась підготовка підлітків-інструкторів з питань попередження наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу.
31 травня 2013 року підлітки-інструктори із Кривської ЗОШ І-ІІІст., команда «Іскра» (кер.Штефуца М.І.- заступник директора виховної роботи та Стасик І.І.- кер.школи «Лідер» Хустського районного Центрі позашкільної роботи) брали участь у обласному фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я» і нагороджені грамотою обласного управління освіти і науки,молоді та спорту Закарпатської ОДА за активну участь та за ІІІ-тє місце у конкурсі плакатів.
Директор Хустського районного Центру позашкільної роботи Антонюк Г.І. привітала гуртківців зі святом Дня захисту дітей, закінченням навчального року, а також підбила підсумки роботи за навчальний рік. А за підсумками навчального року 2012-2013 р. кращі гуртківці, гуртки та керівники гуртків нагороджені грамотами обласного департаменту освіти і науки молоді та спорту,районного управління освіти, молоді та спорту та Хустського районного Центру позашкільної роботи.
Кiлькiсть переглядiв: 1788

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.