Толерантність в сучасному житті дітей

Взаєморозуміння та толерантність… Кожен по-своєму розуміє значення цих слів. Для когось це любов до інших, для когось терпіння, а для деяких ці риси взагалі не відіграють особливої ролі у житті.
Майже чверть усього населення живе без цих рис, але ж без них людина не може уникати конфліктів й вигадує собі неіснуючі проблеми. Нам необхідно бути хоч трохи добрішими один до одного, розуміти та допомагати один одному. Адже доброта, толерантність та взаєморозуміння притаманні кожній людині, просто кожна людина про ці свої риси інколи забуває. Та само і забувають про прості речі, такі як щастя, щирість та повага. А для щастя потрібно так мало! Найбільшого щастя на цій Землі потребує наше майбутнє покоління – діти! Діти – вони і самі є промінчиками щирості, любові, ласки, тепла … Тому напередодні, Міжнародного дня толерантності, 12 листопада 2015 року відбулась грандіозна зустріч учнів Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів та підлітків - інструкторів «школи Лідер» Хустського районного центру позашкільної роботи.

/Files/images/DSCF7730.JPG

Організували таку взаємну та приємну зустріч методист, керівник «школи Лідер» Хустського районного центру позашкільної роботи – Угляй Наталія Іванівна, психолог Хустської спецшколи–інтернат І-ІІ ст. – Стасик Юрій Миронович та заступник з навчальної роботи – Вучкан Мирослава Василівна.
Зустріч була незвичайною, у формі тренінгового заняття, де були задіяні учні середньої та старшої ланки. Упродовж заняття фахівці розповідали їм про різні аспекти життя і про основний принцип організації такої зустрічі — «толерантність». Діти вже багато знають про поняття «Толерантності», але для практичного порозуміння була здійснена така повчальна зустріч-тренінг.

/Files/images/DSCN0634.JPG

Проводила тренінг Наталія Іванівна Угляй, яка у своїй методиці використала цікаві, вмотивовані та різноманітні вправи.

/Files/images/DSCN0636.JPG

Першою з яких була вправа на знайомство «Мій портрет», де кожен з учасників представив себе і познайомився з іншими.

/Files/images/DSCN0645.JPG

/Files/images/DSCN0676.JPG

Наступна вправа-розминка «Атоми і молекули», яка пройшла успішно, трошки дала можливість зрозуміти один одного і налагодити контакт з кожним учасником.

/Files/images/DSCF7712.JPG

Інша вправа «Невербальні етюди», об’єднала учасників в підгрупи і за завданням тренера кожна з група повинна підготувати та продемонструвати коротку сценку.

/Files/images/DSCF7715.JPG

/Files/images/DSCN0700.JPG

Наступним завданням була вправа «Склади пазл», яка вимагала не тільки активності, а й розумового підходу, з яким всі учасники справились на відмінно.

/Files/images/DSCN0710.JPG

Для учасників та гостей була продемонстрована презентація про історію Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І - ІІ степенів, яку представляла Мирослава Василівна.

/Files/images/DSCN0723.JPG

Для учнів та гостей було організовано солодкий стіл.

/Files/images/DSCN0731.JPG

Розважила учасників та гостей, своїм чудовим співом Сопко Евгенія, учениця 8-го класу, Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ степенів у виконані двох пісень «Молитва» та «Батьки мої».

/Files/images/DSCN0737.JPG

Наприкінці зустрічі була дуже цікава вправа «Подаруй другові …. », де кожен з учасників на різнокольорових листочках, написали побажання один одному та приклеїли на чудове осіннє дерево.

/Files/images/DSCN0745.JPG

Від адміністрації Центру позашкільної роботи, для використання у своїй роботі, Юрій Миронович отримав подарунок.

/Files/images/DSCF7727 (2).JPG

Під час зустрічі учні отримали море позитиву та багато вражень і були дуже задоволені.

Школа «Лідер»

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)
Хустський районний Центр позашкільної роботи – це маленька учнівська країна. Країна, де діти навчаються, граються, розвивають свої таланти. Країна, де учнів з усього району відвідують цікаві заняття, одним з яких є гурток по здоровому способу життя під назвою „Школа «Лідер»”. Заняття цього гуртка проводиться згідно програми «Сприяння просвітницької діяльності «рівний-рівному» серед молоді України, щодо здорового способу життя та «Діалог»». Мета просвітницької роботи «Рівний-рівному»: сприяти розумінню дітьми та молоддю переваг здорового способу життя; заохочувати до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя; стимулювати до самостійного, усвідомленого вибору життєвої позиції; швидко та ефективно поширювати знання про здоров’я, здоровий спосіб життя в середовищі неповнолітніх і залучати підлітків до просвітницької діяльності серед однолітків. Суть освіти «Рівний-рівному» полягає в тому, що головну участь у поширенні знань бере сама молодь, і тому основним завдання Програми є підготовка підлітків інструкторів і залучення їх до просвітницької роботи щодо здорового способу життя.
Тренінг-курс Програми «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» включає такі навчальні модулі: «Спілкуємось та діємо», «Твоє життя - твій вибір», «Прояви турботу та обачливість» та «Знаємо та реалізуємо свої права», «Моє майбутнє».
Щороку у вересні гурток «школи «Лідер» розпочинає свою роботу у Центрі позашкільної роботи, яким керує педагог-тренер Угляй Наталія Іванівна. На сьогодні, у 2015-2016 навчальному році у «школі «Лідер» займається, навчається і виховується 90 учнів з різної вікової категорії.Кожен підліток-інструктор школи «Лідер» постійно працює над тим, щоб учні отримали поглибленні знання про негативний вплив тютюнопаління, алкоголю, психоактивних речовин на молодий організм, формування навичок здорового способу життя, зберігали своє здоров’я і здоров’я оточуючих. І над цими питаннями будуть працювати підлітки-інструктори в цьому навчальному році.
Кiлькiсть переглядiв: 1692

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.