Підсумок навчання гуртка «Школа Лідер»

Ось і завершився ще один навчальний рік… Дистанційно віддзвенів останній дзвоник для випускників та завершився навчальний рік і для підлітків-інструкторів «Школи Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи.

Навчальний рік пройшов дуже швидко та цікаво. Були підбиті підсумки року за якими виявилась велика кількість вихованців-лідерів, що отримали листи подяки за активну участь з пропаганди здорового способу життя, а також кілька лідерів отримали свідоцтва про завершення навчання в Хустському районному Центрі позашкільної роботи.

/Files/images/грамотЛ.jpg

/Files/images/грамотЛі.jpg

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

4 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. Водночас Україна посідає 4-е місце серед європейських країн з найвищим рівнем булінгу.
Зважаючи на масштаб і серйозність проблеми, цього року підлітки-інструктори вперше відзначають дистанційно Міжнародний день протидії булінгу в гуртку «Школа Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи. Вже не вперше проводяться бесіди, акції, флешмоби, але цього року в зв’язку з ситуацією, що склалась в Україні, керівником гуртка «Школа Лідер» Наталією Угляй проведено відео, презентації та бесіди дистанційно.

/Files/images/ліде.png

/Files/images/ліде1.png

World NoTobaccoDay- Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням (World No TobaccoDay)— встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31травнякожного року. В цейденьпо всьому світу проходять антитютюнові акції. Відзначили цей день і підлітки-інструктори «Школи Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи разом з своїм наставником Наталією Угляй. Заздалегідь, до 31 травня 2020р. керівником гуртка для підлітків-інструкторів дистанційно проведено бесіди в групі viber. Підлітки-інструктори «Школи Лідер» створили фото-колажі та відео які поширювали в соцмережах.

/Files/images/ліде2.png

/Files/images/ліде3.png

«Герої не вмирають»

Ось уже минає шоста річниця від трагічних і героїчних подій на Майдані. Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують своїх синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.
В День Героїв Небесної Сотні, 20 лютого 2020 року хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто віддав своє життя у трагічні дні лютого 2014 року, підлітки-інструктори «школи Лідер» та керівник Наталя Угляй біля пам’ятника «Герої Небесної Сотні» м. Хуст.
Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму.

/Files/images/геро.jpg

/Files/images/геро1.jpg

/Files/images/геро2.jpg

/Files/images/геро3.jpg

Безпечний Інтернет

«Інтернет» – це така ж реаліянашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі українські батьки усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Їм варто прийти до розуміння, що вони несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в інтернеті, як і на вулиці або в метро. Інакше вони можуть зіткнутися із цілком реальними результатами віртуального спілкування. З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті, на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи, для підлітків-інструкторів «Школи Лідер», на початку лютого 2020р., пройшов квест «Тест Білбодра та кохання в інтернеті» або «Stop sexтинг».

/Files/images/лідд.jpg

/Files/images/лідд1.jpg

/Files/images/лідд2.jpg

/Files/images/лідд3.jpg

/Files/images/лідд4.jpg

/Files/images/лідд5.jpg

/Files/images/лідд6.jpg

/Files/images/лідд7.jpg

/Files/images/лідд8.jpg

/Files/images/лідд9.jpg

/Files/images/лідд11.jpg

Конкурс дитячих малюнків

«Діти проти СНІДу»

Протягом грудня 2019р. з нагоди відзначення Всесвітнього Дня боротьби проти СНІДу та толерантного ставлення до людей, які ВІЛ-інфіковані в Хустському районному Центрі позашкільної роботи пройшов районний конкурс дитячих малюнків «Діти проти СНІДу». Учні із шкіл району підготували плакати та малюнки приурочені до дня боротьби з ВІЛ/ СНІДом. До участі в конкурсі надіслано 62 роботи у двох категоріях.

/Files/images/виб.jpg

За підсумками журі визначили місця наступним чином. В І-ій категорії перемогу отримали:

І місце– Ярема Єлізавета, учениця Кічерельської ЗОШ І-ІІ ст.; Іванчо Іванна, учениця Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.; Савинець Богдана, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/вибір1.jpg

/Files/images/вибір2.jpg

/Files/images/вибір3.jpg


ІІ місце – Шкварченко Мирослава, учениця Н.Селищенська ЗОШ І-ІІІ ст.; Тегза Богдана, учениця Н.Бистрівської ЗОШ І-ІІІ ст.; Губаль Дарія, учениця Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/вибір4.jpg

/Files/images/вибір5.jpg

/Files/images/вибір6.jpg

ІІІ місце – Стрижаков Євгеній, учень Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.; Триндохір Ярина, учениця Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст.; Росоха Михайло, учень Н.Бистрівської ЗОШ І-ІІІ ст.; Назарук Анастасія, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/вибір7.jpg

/Files/images/вибір8.jpg

/Files/images/вибір9.jpg

/Files/images/вибір10.jpg

В ІІ категорії перемогу здобули:

І місце – Афанасенко Тетяна, учениця Забрідської ЗОШ І-ІІІ ст.; Досяк Анастасія, учениця Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст.; Юришинець Анастасія, учениця Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст.; Лиспух Ангеліна, учениця Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/вибір11.jpg

/Files/images/вибіР12.jpg

/Files/images/вибір13.jpg

/Files/images/вибір14.jpg

ІІ місце – Іваняс Віталій, учень Заломської ЗОШ І-ІІ ст.; Селемонка Дмитро, учень Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.; Тегза Евеліна, учениця Н.Бистрівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.Вовчка (гімназія); Бритвак Руслана, учениця Н.Бистрівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/вибір15.jpg

/Files/images/вибір17.jpg

/Files/images/вибір18.jpg

/Files/images/вибір19.jpg

ІІІ місце – Липчей Анна, учениця Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст.; Бляшинець Олена, учениця Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст.; Сливка Яна, учениця Горінчевської ЗОШ І-ІІІ ст.; Клованич Ріта, учениця Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/вибір20.jpg

/Files/images/вибір21.jpg

/Files/images/вибір22.jpg

/Files/images/вибір23.jpg

За кращу пропаганду здорового способу життя у дитячому середовищі, розкриття проблеми поширення та профілактики ВІЛ/СНІДу подяками нагороджені: Мацканюк Вадим (Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Савинець Дарина (Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Гавронський Тимофій та Ковач Владислав (Н.Бистрівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.Вовчка (гімназія)), Кондраш Олександра та Сарай Марія (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.), Павлик Оксана (Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Куруц Богдана (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Чаловка Олександра (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Легач Анастасія (Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Росоха Олеся (Н.Бистрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Голяк Ванесса (Данилівський НВК), Моргун Софія (Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.), Павлишинець Домініка (Л.Полянська ЗОШ І-ІІІ ст.)

/Files/images/вибіР24.jpg

/Files/images/вибір25.jpg

/Files/images/вибір26.jpg

/Files/images/вибіР27.jpg

/Files/images/вибіР28.jpg

/Files/images/вибіР29.jpg

/Files/images/вибір32.jpg

/Files/images/вибіР33.jpg

/Files/images/вибір34.jpg

/Files/images/вибір35.jpg

/Files/images/вибір38.jpg

/Files/images/вибіР36.jpg

/Files/images/вибіР37.jpg

Автори кращих малюнків нагороджені грамотами Хустського районного Центру позашкільної роботи, а також подяками за активну участь. В Центрі позашкільної роботи оформлена виставка всіх робіт.

ВІЛ/ СНІД. ПРО ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТи, щоб захиститись.

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу. Найбільш поширені проблема є між підлітковим віком та їх необізнаності в даній проблемі. З різними питання підійшли до даної проблеми в Хустському районному Центрі позашкільної роботи провівши тренінгове заняття та годину спілкування.

3 травня 2019р. Наталія Угляй, методист Центру позашкільної роботи, керівник гуртка «Школа лідер» провела тренінгове заняття «ВІЛ-інфекція. СНІД».

5 травня організована година спілкування для підлітків-інструкторів «Школи лідер» з представником райполіклініки кабінет «довіри», лікар-інфекціоніст Канюка Олена Дмитрівна, яка надала детальну інформацію про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, статистичні дані на території Закарпатської області та розповіла з власного досвіду кілька реальних історій, чим зацікавила учнів.

/Files/images/аве1.jpg

/Files/images/аве2.jpg

«Україна пам’ятає! Світ визнає!» Голодомор 32-33 рр.

Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 32-33 років. З нагоди відзначення пам’ятної дати для українського народу, 19 листопада 2019 р. на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи пройшла Всеукраїнська акція «Запали свічку». До даної акції долучились підлітки-інструктори «Школи лідер» та методист Центру позашкільної роботи Наталія Угляй. В ході заходу оформлено тематичну виставку, перегялнуто документальний фільм та хвилиною мовчання вшановано пам'ять безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу".

/Files/images/свіч.jpg

/Files/images/свіч2.jpg

/Files/images/свіч1.jpg

/Files/images/свіч3.jpg

/Files/images/свіч4.jpg

вчимося розуміти й поважати інших!

З метою привернення уваги суспільства до збільшення кількості фактів булінгу (цькування) в закладах освіти і кібербулінгу в мережі Інтернет та складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в Україні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством інформаційної політики України, протягом травня – листопада 2019р. організували проведення Всеукраїнського конкурс фото- та відеоробіт «Безпечна країна», в якому прийняли участь підлітки-інструктори «Школи Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи. Згідно положення конкурсу, в жовтні, лідери створили фото «Добро починається з тебе» та відео ролик «Вчимося розуміти і поважати інших» спрямований на привернення уваги молоді до проблематики насильства і травматизму, профілактики цих явищ. Широкого інформування громадськості про проблему із закликом запобігання насильству між однолітками, в тому числі, булінгу.

/Files/images/алі6.jpg

" школа "Лідер""

Хустський районний Центр позашкільної роботи – це маленька учнівська країна. Країна, де діти навчаються, граються, розвивають свої таланти. Країна, де учнів з усього району відвідують цікаві заняття, одиним з яких є гурток з пропаганди здорового способу життя під назвою «Школа «Лідер». Заняття цього гуртка проводиться згідно програми «Сприяння просвітницької діяльності «рівний-рівному» серед молоді України, щодо здорового способу життя». Мета просвітницької роботи «рівний-рівному»: сприяти розумінню дітьми та молоддю переваг здорового способу життя; заохочувати до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя; стимулювати до самостійного, усвідомленого вибору життєвої позиції; швидко та ефективно поширювати знання про здоров’я, здоровий спосіб життя в середовищі неповнолітніх і залучати підлітків до просвітницької діяльності серед однолітків. Суть освіти «рівний-рівному» полягає в тому, що головну участь у поширенні знань бере сама молодь, і тому основним завдання Програми є підготовка підлітків-інструкторів і залучення їх до просвітницької роботи щодо здорового способу життя.
Щороку у версні гурток «Школи «Лідер» розпочинає свою роботу у Центрі позашкільної роботи, яким керує педагог-тренер Наталія Іванівна Угляй. На сьогодні, у 2019-2020 навчальному році в «Школі «Лідер» займається, навчається і виховується багато учнів різновікової категорії з шкіл Хустського району. Кожен підліток-інструктор «Школи «Лідер» постійно працює над тим, щоб учні отримали поглибленні знання про негативний вплив тютюнопаління, алкоголю, психоактивних речовин на молодий організм, формування навичок здорового способу життя, зберігали своє здоров’я і здоров’я оточуючих. І над цими питаннями будуть працювати підлітки-інструктори в цьому навчальному році.

/Files/images/алі1.jpg

/Files/images/алі2.jpg

/Files/images/алі3.jpg

/Files/images/алі4.jpg

/Files/images/алі5.jpg

люди не товар!

18 жовтня, за календарем знаменних і пам’ятних дат в Європі відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Відзначили цей день підлітки-інструктори «Школи Лідер» разом з Наталією Угляй – методистом Хустського районного Центру позашкільної роботи. Протягом тижня підлітками-інструкторами було організовано та проведено безліч заходів. Тренінгові заняття та перегляд презентації «Протидія торгівлі людьми», розробка буклетів та оформлення стенду «Інформація».

/Files/images/лід1.jpg


/Files/images/лід.jpg

/Files/images/лід2.jpg

/Files/images/лідер 5.jpg

/Files/images/лідер4.jpg

/Files/images/Лідер4.jpg/Files/images/лідер7.jpg

/Files/images/лідер 8.jpg

Також на базі шкіл Хустського району підлітки-інструктори організували не менш масштабнішу роботу. Круглий стіл «Не стань жертвою злочинного бізнесу» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/лідер 9.jpg

/Files/images/лідер 10.jpg

/Files/images/лідер 11.jpg

/Files/images/лідер 12.jpg

Годину спілкування «Сучасне рабство» провели підлітки-інструктори з учнями Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст..

/Files/images/лідер 14.jpg

/Files/images/лідер 15а.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1553

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.