Звітування лідерів учнівського самоврядування району за 2015-2016 навчальний рік та проектування діяльності районного органу учнівського самоврядування
«Учнівська республіка» на наступний навчальний рік»

Учнівське самоврядування – це творча співпраця учнів, педагогів-координаторів з громадськістю; спосіб виявлення організаторських та виконавських можливостей учнів у різних видах діяльності. Це один із методів формування в колективі громадської думки та вироблення управлінських навичок, умінь та якостей.
19 квітня 2016 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбулось підсумкове засідання лідерів учнівського самоврядування районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», де крім лідерів району були присутні координатор учнівського самоврядування, методист Центру позашкільної роботи – Угляй Наталія; методисти – Петраш Світлана та Федорюк Ганна; культорганізатор Центру позашкільної роботи – Бігун Андрій.

/Files/images/Звіт учн.jpg

/Files/images/Звіт учн1.jpg

На засіданні делегати самоврядування поділились своїм досвідом роботи, продемонстрували найцікавіші моменти діяльності із шкіл Хустського району:
· Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Чопей Іванна;

/Files/images/Звіт учн2.jpg

· Данилівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Антал Марія;

/Files/images/Звіт учн3.jpg

· Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Товтик Михайло;

/Files/images/Звіт учн4.jpg

· Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Легач Ангеліна;

/Files/images/Звіт учн5.jpg

· Кривської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Сливка Ерік;

/Files/images/Звіт учн6.jpg

· Забрідської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Рошко Тетяна;

/Files/images/Звіт учн7.jpg

· Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Антонь Вікторія;

/Files/images/Звіт учн8.jpg

· Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Цифра Іван;

/Files/images/Звіт учн9.jpg

· Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Порада Ярослава;

/Files/images/Звіт учн10.jpg

· Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Агоста Андріана;

/Files/images/Звіт учн11.jpg

· Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Міклош Антоніна;

/Files/images/Звіт учн12.jpg

· Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Буртин Даніела;

/Files/images/Звіт учн13.jpg

· Горінчевської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Лемак Антоніна;

/Files/images/Звіт учн14.jpg

· Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Юрик Діана;

/Files/images/Звіт учн15.jpg

· Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – представник Повпа Ольга;

/Files/images/Звіт учн16.jpg

· Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – представник Мукачі Вікторія;

/Files/images/Звіт учн17.jpg

· Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Купина Богдана;

/Files/images/Звіт учн18.jpg

· Нижньобистрівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Вовчок Аліна;

/Files/images/Звіт учн19.jpg

· Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. – представник Тарканій Владислава;

/Files/images/Звіт учн20.jpg

· Заломської ЗОШ І-ІІ ст. – представник Зейкан Ганна;

/Files/images/Звіт учн21.jpg

· Кічерельської ЗОШ І-ІІ ст. – представник Бойсак Федор;

/Files/images/Звіт учн22.jpg

· Ракошська ЗОШ І-ІІ ст. – представник Куруц Альбіна;

/Files/images/Звіт учн23.jpg

· Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст. – представник Ковач Оксана;

/Files/images/Звіт учн24.jpg

На завершення координатор «Учнівської республіки» Наталія Угляй зробила загальний висновок та підвела підсумок, перед нашою командою була поставлена мета та певні завдання: об’єднати педагогів-координаторів, учнів та громадськість з метою вирішення питань щодо організації творчих справ, різних заходів та спрямувати їхню роботу в усьому Хустському районі. Важливу роль в діяльності учнівського самоврядування відіграє співпраця з різними організаціями та результат тісної співпраці.
Я з упевненістю можу сказати, що самоврядування у Хустському районі з кожним роком піднімається на вищу сходинку, бо не обмежується його рамками. Співпраця з різними органами, участь у вирішенні проблем цілого району – це показники нашої роботи.

«Зробимо Україну чистою разом!»
(збір лідерів учнівського самоврядування в ПАДІЮНі)

Земля – наш великий спільний дім. І від того, наскільки в ньому все добре, залежить тільки від кожного з нас. За останні десятиліття на Землі трапилося багато катастроф, основним чинником яких стала діяльність людини. Вибухи атомних станцій, аварії, вирубка лісів, знищення рослин та тварин, забруднення повітря та води викидами заводів та вихлопами автомобілів тощо… Страшно уявити, що за короткий проміжок часу людина накоїла стільки лиха на планеті, але настав час все виправити тому 29 березня 2016 року в місті Ужгород на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» відбувся з’їзд лідерів учнівського самоврядування на тему: «Реалізація проектів екологічного спрямування». У заході взяли участь лідери та координатори учнівського самоврядування із Закарпатської області.

/Files/images/Збір лідерів.jpg

З всіма представниками з Закарпаття зустрівся регіональний головний цьогорічний координатор організації “Let’s do it, Ukrane ” - Валентин Волошин, який зазначив, що метою акції є не тільки глобальне прибирання країни від сміття, а також збільшення відповідальності українців за навколишнє середовище та запропонував провести 23 квітня 2016 року Всеукраїнську соціально-екологічну акцію "Зробимо Україну чистою разом!" («Let’s do it, Ukraine»).

/Files/images/Емблема3.jpg

/Files/images/Збір лідерів1.jpg

Для лідері учнівського самоврядування, представником громадської організації «Екосфера» - Катериною Станкевич-Коваль , було проведено пізнавально-тренінгове заняття та перегляд фільму на екологічну тематику.

/Files/images/Збір лідерів2.jpg

/Files/images/Збір лідерів3.jpg

/Files/images/Збір лідерів4.jpg

/Files/images/Збір лідерів5.jpg

/Files/images/Збір лідерів6.jpg

Для координаторів учнівського самоврядування проведено круглий стіл, де разом із Світаною Лукач – координатора учнівського самоврядування в Закарпатській області, завідувач відділу комунікацій «ПАДІЮНу», вирішено питання про співробітництво з громадською організацією та проведення Всеукраїнської соціально-екологічної акції "Зробимо Україну чистою разом!"

/Files/images/Збір лідерів7.jpg

/Files/images/Збір лідерів8.jpg

Засідання районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» у формі тренінгу на тему:
«Вчимося демократії разом»

З метою підтримки та удосконалення ролі учнівського самоврядування в системі освіти району, розвитку соціальної активності і відповідальності учнівської молоді, сприяння розвитку дитячого та учнівського лідерського руху в навчальних закладах Хустського району22 грудня 2015на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи відбувся з’їзд лідерів учнівського самоврядування «Учнівська республіка» у формі тренінгу на тему: «Вчимося демократії разом».

/Files/images/Вчимося демократії.jpg

У заході брали участь: лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Хустського району, Керестей Тетяна Вікторівна – заступник директора Центру позашкільної роботи, Угляй Наталія Іванівна та Федорюк Ганна Василівна – методисти Центру позашкільної роботи.
Засідання урочисто відкрила Угляй Наталія, яка під час виступу зазначила, що «саме молодь є рушійною силою демократичних перетворень в нашому суспільстві і саме учнівське самоврядування є потужним і необхідним механізмом підготовки до майбутнього, моделлю демократичного суспільства».

/Files/images/Вчимося демокр..jpg

Зацікавила учасників з’їзду інформація «Демократія – це…», в якому школярі нашого району відверто висловили свою думку про сучасні демократичні процеси в молодіжному осередку.
Наступними кроком була вправа «Держава моєї мрії», учасники об’єднавшись в групи розробили пропозиції щодо створення своєї держави та представили їх.

/Files/images/Вчимося демокр.2.jpg

/Files/images/Вчимося демокр3.jpg

/Files/images/Вчимося демокр4.jpg

Далі за круглим столом у формі дебатів, лідери розробляли та спланували план роботи «Учнівської республіки» на друге півріччя 2016 року, яке зачитали та затвердили відкритим голосуванням.
Усі учасники з’їзду брали участь в роботі заходу та активно співпрацювали. Завершила з’їзд та підвела підсумки діяльності «Учнівської республіки» за І півріччя – президент Чопей Іванна, учениця Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А також закінчила зустріч координатор учнівського самоврядування Угляй Наталія, яка на закінчення побажала всім натхнення та бажання працювати, ділитись досвідом роботи у напрямку розвитку демократичного суспільства.

Форум лідерів учнівського самаврядування
«Вчимося демократії»

27 листопада 2015 року в м. Ужгород відбувся обласний форум лідерів учнівського самоврядування «ВЧИМОСЯ ДЕМОКРАТІЇ», на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН». У заході взяли участь лідери та координатори учнівського самоврядування Закарпаття.

/Files/images/forumlid15-006.jpg

Відкриття форуму розпочалось із вітального слова Ганько Надії Василівни, заступник директор Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» та Світалани Василівни Лукач, завідувачки відділу комунікації та зв’язків із громадськістю Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», координатора учнівського самоврядування області.
Далі виступили представники районних та міських органів учнівського самоврядування з питань співпраці органів учнівського самоврядування з органами місцевого самоврядування влади та участі дітей в прийнятті рішень стосовно даної теми «Вчимося демократії».
Наступним питанням були вибори президента, віце-президента та формування активу комітетів Закарпатського обласного учнівського парламенту «Нове покоління», де за підсумками перемогла Буркало Богдана, лідер учнівського самоврядування Виноградівського району, яка стала президентом «Нового покоління». Друге місце посіла та стала віце-президента Бойчук Неоніла з Тячівського району. За традицією, новообраний президент склав присягу та отримав відповідне посвідчення.

/Files/images/forumlid15-000.jpg

/Files/images/forumlid15-007.jpg

Для лідерів учнівського самоврядування було проведено тренінг «Вчимося демократії», де вони здобули навички політичного лідерства та змогли відшліфовувати їх під час спілкування.
Для координаторів всіх районів була проведена нарада щодо організації роботи органів учнівського самоврядування у 2015-2016 навчальному році. Під час наради обговорювались багато різних питань, а саме: стратегічні питання національно-патріотичного виховання молоді, відновлення програми обміну лідерів учнівського самоврядування задля зміцнення Української держави на рівні молодіжних зв’язків, підтримка учнівських проектів; шляхи підвищення рівня освіченості учнівської молоді, законодавчі ініціативи в сфері освіти та науки і відношення до них учнівської молоді тощо. Також з координаторами було проведено тренінг «Лідерство. Як виховати лідера».
Органи учнівського

«Учнівська республіка» та її нова команда

“Успіху досягає не той, хто робить багато,
а той, хто робить небагато, але те, що потрібно у даний момент ”
В.Воронцов
Наш районний орган учнівського самоврядування «Учнівська республіка» – це маленька держава-республіка, якою правлять її громадяни – учні з шкіл району. Саме «самоврядування» дає змогу їм організовувати цікаве шкільне життя. А щоб будь-яка організація запрацювала, спочатку потрібно сформувати свою команду. Отже щороку, згідно Статуту, районний орган учнівського самоврядування «Учнівська республіка» робить перевибори.
/Files/images/фото 111.JPG

/Files/images/фото112,,.JPG

/Files/images/фото113,.JPG

Цього 2015 року 15 жовтня відбулася інагурація президента районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка». Безумовно, вибрати президента було складно, бо всі кандидатки заслуговували на цю посаду і представили чудові президентські програми. Та за кількістю голосів перемогла Чопей Іванна, учениця Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/Чопей президент1.JPG

Гідну посаду прем’єр-міністра, за кількістю голосів посіла Антал Марія, учениця Данилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/премэр.jpg

Разом з президентом працюватиме команда вірних помічників, голів та членів Міністерств, а саме:
Міністерство культури і дозвілля – Легач Ангеліна, учениця Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/Легач Ангеліна.jpg

Міністерство роботи з молодшими школярами – Вайнагій Олеся, учениця Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/вайнагій олеся2.jpg

Міністерство охорони здоров’я «Школа Лідер» - Цифра Іван, учень Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/Цифра Іван2.jpg

Міністерство «превентивно-правової роботи» - Данча Денис, учень Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/Данча Денис2.jpg

Міністерство «громадсько-колективної роботи» - Міклош Антоніна, учениця Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/Міклош Антоніна (Березово)2.jpg

Після оголошення результатів виборів та привітань кандидатів з новими посадами, за традицією, новообраний президент Чопей Іванна зачитала клятву президента районного учнівського самоврядування «Учнівська республіка».

/Files/images/Чопей3.JPG

Також на нашому засідання були присутні: Керстей Тетяна Вікторівна – заступник директора Хустського районного Центру позашкільної роботи, координатор районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», Угляй Наталія Іванівна – методист Хустського районного Центру позашкільної роботи, координатор районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» та Федорюк Ганна Василівна – методист Хустського районного Центру позашкільної роботи.

/Files/images/координатори2.JPG

Кожен з делегатів учнівського району посів своє місце в районному парламенті і з гідністю відстоюватиме інтереси своєї новоствореної родини. Тож будемо діяти за принципом свого девізу «Пропонуй! Плануй! Організовуй! Виконуй!!!!»
Кiлькiсть переглядiв: 1750

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.