Звітування лідерів учнівського самоврядування за 2019-2020н.р.

Одна з специфік роботи навчально-виховного процесу в Центрі позашкільної роботи виражається координування органу учнівського самоврядування.
Згідно плану роботи учнівського парламенту цьогоріч в травні 2020 році дистанційно відбулося засідання районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка», в якому прийняли участь лідери учнівського самоврядування району та координатор самоврядування Наталія Угляй – методист Центру позашкільної роботи.
Лідер учнівського самоврядування подали звіти в режимі on-line, де відзвітували за 2019-2020н.р та визначили ті завдання, які можуть реалізувати на наступний.

/Files/images/лід уч.png

/Files/images/лід уч2.png

/Files/images/лід уч3.png

/Files/images/лід уч4.png

/Files/images/лід уч5.png

/Files/images/лід уч6.png

/Files/images/лід уч7.png

/Files/images/лід уч8.png

/Files/images/лід уч9.png

/Files/images/лід уч10.png

/Files/images/лід уч11.png

/Files/images/лід уч12.png

/Files/images/лід уч13.png

/Files/images/лід уч15.png

/Files/images/лід уч16.png

/Files/images/лід уч18.png

/Files/images/лід уч19.png

/Files/images/лід уч20.png

Зустріч лідерів учнівського самврядування:

«Роль учнівського самоврядування у волонтерських організаціях та національно-патріотичному вихованні».

Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно-свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національно-патріотичних традицій. Становлення і розвиток незалежної України, формування нових соціально-політичних відносин можливе лише за умови усвідомлення молодим поколінням особистої відповідальності за долю своєї країни. Провідною ідеєю учнівського самоврядування з питання громадсько-патріотичного виховання є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності.
Однією із форм залучення дітей до участі у громадському житті є учнівське самоврядування, як один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. І саме через шкільне самоврядування, яке пройшло довгий шлях, до початку безпосередньої практики, відбувається процес підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, із глибоко усвідомленою життєвою позицією, почуттям національної самосвідомості, які б змогли розв’язувати як щоденні, так і масштабні завдання, приймати власні рішення.
З метою підтримки та розвитку учнівського самоврядування, пошуку нових форм, методів і моделей його організації 18 лютого 2020р. в Центрі позашкільної роботи відбулась зустріч лідерів районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» з волонтером та афганцем.

/Files/images/учк.jpg

Головний спеціаліст Хустської районної організації ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАИНИ Олена Довганич розповіла про діяльність даної організації, продемонструвала відеофільм про історію створення Товариства.

/Files/images/учк1.jpg

/Files/images/учк2.jpg

/Files/images/учк3.jpg

/Files/images/учк4.jpg

/Files/images/учк5.jpg

У лютому до дня виходу військ з Афганістану, вже другий рік поспіль організовується зустріч з афганцем Володимиром Ревть, педагогом-організатором Березівської ЗОШ І-ІІІ ст., який ознайомив лідерів з списком афганців, які були з ним в той не легкий час. Також презентував документальний фільм про Афганстанську війну. Вільно спілкуючись, лідери вирішили активно долучитьсь до пошукової роботи про життя афганців-односельчан.

/Files/images/учк6.jpg

/Files/images/учк7.jpg

Зустріч пройшла цікавою і віримо, що наші учні зможуть із гордістю сказати: «Я – громадянин України! І цим пишаюся!»

Ми проти насилля

У світі постійно відбуваються війни, дискримінація, приниження гідності людини та порушення її прав і свобод, і поява «насильства» порушують права людини, принципи демократичного суспільства, знижують самооцінку в підлітковому віці. Це є проблема сьогодення. Проблема жорстокості, приниження, насилля… Саме з такою проблемою стикнулись лідери учнівського самоврядування обговоривши дану проблему 10 грудня 2019р. на базі Центру позашкільної роботи.

/Files/images/нас.jpg

З 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". В рамках акції, в формі тренінгу, пройшла зустріч лідерів районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» на якій методист Центру позашкільної роботи Наталя Угляй ознайомила лідерів з поняттям «насильство» та його видами.

/Files/images/нас1.jpg

/Files/images/нас2.jpg

В ході тренінгу лідери шукали причини виникнення жорстокості, насилля між людьми та вишукували шляхи подолання, попередження даної проблеми в соціумі.

/Files/images/нас3.jpg

/Files/images/нас4.jpg

/Files/images/нас5.jpg

/Files/images/нас6.jpg

/Files/images/нас7.jpg

/Files/images/нас8.jpg

/Files/images/нас9.jpg

/Files/images/нас10.jpg

Проведені вправи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності та поваги до іншої людини.
Протягом всього тренінгу в учнів, на зап’ясті руки зав’язані стрічки трьох кольорів (біла, червона, синя), що символізували підтримку та розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Причому мова йде не тільки про фізичне насилля, але й сексуальне, психологічне та економічне.

/Files/images/нас11.jpg

/Files/images/нас12.jpg

/Files/images/нас13.jpg

«Ми маємо право на те, щоб жити, не боячись фізичного, чи сексуального насильства ані у власному будинку, ні на робочому місці, ні на вулицях міста або села, у якому живемо» - з таким висновком завершився даний тренінг.

збір лідерів у падіюні

31 жовтня 2019 року на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості " ПАДІЮ" в м. Ужгород відбувся обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування, під час якого було проведено вибори президента та віце-президента, уповноваженого представника Закарпатського учнівського парламенту "Нове покоління"

/Files/images/падіюн..jpg

Лідерів учнівського самоврядування привітали Грабар Євгеній, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти управління освіти та науки департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Ганько Надія заступник директора з навчально методичної роботи "ПАДІЮНу", Ірина Савченко, начальник відділу молодіжної політики правління молоді та спорту облдержадміністрації Тетяна Бутурлакіна, профорієнтатор, керівник Центру кар'єри УжНУ, засновниця і голова Школи профорієнтації для дітей і підлітків TEEN LEADER.

/Files/images/ап.jpg

/Files/images/ап1.jpg

/Files/images/ап3.jpg

Під час форуму учасники ознайомилися з результатами роботи учнівського парламенту " Нове покоління" у 2019 році, про яке анонсувала представниця обласного парламенту Еріка Станко. Наступним кроком стали вибори нової команди учнівського парламенту " Нове покоління". Всього балатувалось 10 учасників, одним з яких став Потрогош Владислав, лідер Хустського районного органу учнівського самоврядування "Учнівська республіка". Вибори були чесні та прозорі, але за підсумками закритого голосування лідери зробили свій вибір. Президентом учнівського обласного парламенту " Нове покоління" стала Еріка Станко,уповноважена особа Закарпатського обласного учнівського самоврядування "Нове покоління".

/Files/images/ап4.jpg

/Files/images/ап5.jpg

Учні закладів професійної ( прфесійно-технічної) освіти провели презинтацію книги про трагічні сторінки участі наших земляків в антитерористичній операнії"Пам'ять про подвиг".

/Files/images/ап6.jpg

Захід пройшов на всі сто відсотків, адже всі учасники знайшли нові знайомства,отримали море позитиву, і досвід в учнівському самоврядуванні.

Нова команда «Учнівської республіки»
Районного органу учнівського самоврядування Хустського району.

Самоврядування– один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи, району.Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Ось чому в Хустському районному Центрі позашкільної роботи працює районний орган учнівського самоврядування «Учнівська республіка», і щороку в жовтні проходять вибори нової команди.


/Files/images/вбр.jpg

17 жовтня 2019р. відбулись парламентські вибори районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка».

/Files/images/вбр1.jpg

/Files/images/вбр2.jpg

/Files/images/вбр3.jpg

/Files/images/вбр4.jpg

/Files/images/вбр5.jpg

Згідно Статута були обрані нові кандидати. За результатами відкритого голосування в парламент «Учнівської республіки» увійшла нова команда лідерів. З невеликим розривом голосів, президентом став Потрогош Іван, учень Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. його правою рукою – Шимон Кароліна, учениця Данилівського НВК.

/Files/images/вбр6.jpg

/Files/images/вбр7.jpg

Працювати наші новообрані кандидати будуть з новою командою:
Міністерство культури та дозвіллі. Голова – Мацола Міхаела, учениця Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Члени: Карпин Софія (Вишково НВК), Бабич Олександра (Золотарево ЗОШ І-ІІІ ст.), Шустак Іванна (Копашнево ЗОШ І-ІІІ ст.), Густей Катерина (Крайниково ЗОШ І-ІІІ ст.), Гернешій Ангеліна (Липовець ЗОШ І-ІІІ ст.), Продан Галина (Липча ЗОШ І-ІІІ ст.), Грицак Владислава (Нанково ЗОШ І-ІІІ ст.), Шпірь Оксана (Стелбівка ЗОШ І-ІІІ ст.), Якубець Світлана (Кошелово-Руня ЗОШ І-ІІ ст.), Клев’яник Ярослава та Мигалко Олеся (Залом ЗОШ І-ІІ ст.), Федько Богдана та Ярема Каміла (Вільшани ЗОШ І-ІІ ст.)

/Files/images/вбр8.jpg

/Files/images/вбр9.jpg

Міністерство превентивно-правової діяльності. Голова – Рішко Олександра, учениця Драгівської ЗОШ І-ІІІ ст. Члени: Співак Дженіфер (Вишково НВК), Фарковець Вікторія (Копашнево ЗОШ І-ІІІ ст.), Боїшко Катерина (Кошелево ЗОШ І-ІІІ ст.), Гайдур Іван (Н.Селище ЗОШ І-ІІІ ст.)

/Files/images/вбр10.jpg

/Files/images/вбр11.jpg

Міністерство охорони здоров’я «Школа Лідер». Голова – Вовчок Маріонела, учениця Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст. Члени: Світлик Анастасія (Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Меленич Дарина (Данилово НВК), Шмакова Олександра (Драгово ЗОШ І-ІІІ ст.), Сеневич Яна (Липча ЗОШ І-ІІІ ст.), Сухара Тетяна та Рошко Юлія (Кічерели ЗОШ І-ІІ ст.), Роман Світлана (Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст.)

/Files/images/вбр12.jpg

/Files/images/вбр13.jpg

Міністерство ГКД (громадсько-колективна діяльність). Голова - Володіна Євгенія, учениця Н.Селищеняької ЗОШ І-ІІІ ст. Члени: Гричка Валерія (Горінчево ЗОШ І-ІІІ ст.), Івегеш Даніела (Крива НВК)

/Files/images/вбр15.jpg

/Files/images/вбр14.jpg

Міністерство роботи з молодшими школярами. Голова – Уйбарі Марієтта, учениця Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. Члени: Фахрутдінова Людмила (Горінчево ЗОШ І-ІІІ ст.), Рошко Іван (Забрід ЗОШ І-ІІІ ст.), Ростока Марина та Продан Ніна (Монастирець НВК ), Вадюн Богдана (Н.Бистрий ЗОШ І-ІІІ ст.), Дикун Юрій (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.)

/Files/images/вбр16.jpg

/Files/images/вбр17.jpg

Останніми пунктами порядку денного було обговорено та затверджено план роботи «Учнівської республіки» на 2019-2020 н.р.
Кiлькiсть переглядiв: 1341

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.