Гурток «Прикладні мистецтва»на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст.
керівник – Федорюк Ганна Василівна

Девіз гуртка:
Працювати добре всім –і великим, і малим!
Творять руки всі дива,й на очах все ожива і дерева, і трава,
Сонце,небо і хмаринки, ще й із ґудзиків тваринки!

Гурток ’’Прикладні мистецтва’’ працює на базі Нижньоселищенської школи уже п´ятий рік. У щоденній творчій діяльності, грі та праці в гуртку, учні спілкуються, радіють, досягають злетів і падінь, а найголовніше – вчаться мистецтву вишивання, ліплення та ін. Творча зацікавленість – основний фактор залучення дітей до занять у гуртку. Особливості занять гуртківців полягають у тому, що дітям пропонують завдання не навчального характеру, тому серйозна робота набуває форму співробітництва, творчої діяльності, що дуже приваблює школярів. На заняттях не ставляться оцінки, але оцінювання присутнє в вигляді смайликів, і це ще більше стимулює нас до наполегливої праці.
В процесі навчання діти не тільки отримують певні навички, а й вчаться взаємодопомоги, дружби. Старші діти допомагають молодшим, знайомлять нових дітей з правилами гуртка.
У гуртку 2 групи в яких займається 40 дітей віком від 8 до 16 років.
Головна мета гуртка– щоб учень хотів відвідувати заняття гуртка, хотів працювати далі і далі, щоб його бажання не зникало.А для цього, звичайно,треба зробити цікавими, продуктивними, розвиваючими заняття гуртка.
Ми не тільки займаємося рукоділлям, у нас проходять конкурси між гуртківцями, прогулянки по рідному селі.
Наші обдаровані гуртківці:
· Ференцик Оксана (8кл.)
· Андрійцьо Мар´яна (8кл.)
· Драгуська Олеся (5 кл.)
· Драгуський Олександр (5кл.)
· Волошин Євгенія (4 кл.)
· Кострець Соломія (4кл.)
На початку жовтня гуртківці брали участь у презентації гуртків «Вернісаж дитячої творчості» на якому кожний гурток представляє себе, а також представили газету-представлення гуртка, виготовляли метелики для оформлення зала.
У кінці жовтня гуртківці приймали участь в Міжнародному украйнсько - литовському конкурсі малюнків «Здай кров заради життя», організований Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» (5 малюнків)
У листопаді гуртківці також приймали участь у конкурсі малюнків «Моя Хустщина», організований міськрайонною газетою «Наш Хуст». Гуртківці отримали подяки за активну участь у конкурсі малюнків (13 робіт)
У грудні приймали участь старости гуртка в учнівському самоврядуванні «Гуртківська Рада» і є членами міністерства декоративно-ужиткового мистецтва.
У січні гурток приймав участь в районному конкурсі новорічних буклетів «Новий рік вже ступив на поріг»
Також в січні вихованці гуртка приймали участь у Новорічному святі «Хай рік новий, Різдво Христове, нам подарують дні казкові!» на якому танцювали «Вальс» та вітали з святами.
У кінці січня вихованці гуртка приймали участь у виставці – конкурсі декоративно - ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»(6 робіт). При підведенні підсумків конкурсу журі визначили найкращі роботи, які відправлені на обласний конкурс у м. Ужгород, серед яких 3 роботи з яких одна зайняла І-ше місце Драгуськог Олександра.
У квітні приймали участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей» (2 роботи)
У березні вихованці гуртка активно прийняли участь в виставці - конкурсі «Подарунок мамі» ( 5 робіт). При підведенні підсумків робота «Шафрани» з ІІІ-ї категорії зайняла І-ше місце виконавець Кузьма Тетяна (9 кл.), у ІІ-й категорії ІІ-ге місце отримала робота «Дерево щастя» виконавець Драгуський Олександр (5кл.)
Протягом березня приймали участь у районному конкурсі «Малюнок, вірш, лист до мами»
Також протягом березня приймали у благодійній акції «Напиши лист солдату» де було виготовлено голуби та сердечка – талісмани -27 робіт, 10 малюнків з побажаннями які передано воїнам окремої 128-ї гірсько-піхотної бригади Закарпатської області.
А також прийняли участь у благодійній акції «Прапор доброчинності» на якому написали побажання воїнам.
Активну участь гуртківці взяли у благодійній акції «Серце до серця», метою якої була збір коштів для закупівлі медичного обладнання у дитячу лікарню Закарпатської області.
У кінці березня гуртківці приймали участь у районному конкурсі-виставці «Воскресни, писанко!» (21 писанка), при підведенні підсумків отримали такі місця: у номінації «Мальованка» І-ше місце Драгуська Олеся (5кл.), ІІІ-ті місця отримали Драгуський Олександр та Драгуська Олеся.
У техніці «Зернівка» І-ше місце отримав Драгуський Олександр. У техніці «Квілінг» ІІ-ге місце отримала Гангур Наталія (4кл.)
23 квітня гуртківці приймали участь у обласному фестивалі – конкурсі «Воскресни, писанко!» де показували майстер клас по техніці виготовленн писанок – зернівок.
На початку травня приймали участь у конкурсі малюнків «Мої права» (1 робота)
На заняттях ми виготовляємо багато різних виробів, перегляньте декілька.
Також у нас на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів є постійно діюча виставка наших виготовлених робіт.
Зараз готуємось до творчого звіту «Свято талантів» » де потрібно оформити виставку своїх робіт.
Гуртківцям подобається брати участь у конкурсах, отримувати за це дипломи, грамоти та подарунки. В результаті занять у гуртку ’’Прикладні мистецтва’’ діти досягають значних успіхів у своєму розвитку, у навчальній роботі, і в майбутньому житті.
Батьки зацікавлені в тому, щоб діти були зайняті корисною справою.
Поєднуйте різні способи і прийоми, створюйте свої шедеври. Проявляйте фантазію і творчість, радійте спільним успіхам і відкриттям!

Вісті з гуртка «Народні умільці» Хустського районного ЦПР на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст.

"Готуємось до Великодних свят"

Успіхами своїх вихованців пишається керівник Гинцяк Любов Анатоліївна. Гуртківці гурточку «Народні умільці» Хустського ЦПР на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст. з захопленням виготовили та прикрасили пасхальні яйця бісером. Квілінг, декілька писанок, крашанок - вийшли чудові вироби своїми руками.

/Files/images/Писанки Монастирець.jpg

/Files/images/Писанки Монастирець.jpg

/Files/images/Писанки Монастирець1.jpg

/Files/images/Писанки Монастирець3.jpg

Дивимось, що вийшло у Даринки – каже Любов Анатоліївна.

/Files/images/Писанки Монастирець5.jpg

Квітка – це символ дитяти. За легендою жінка яка не має дітей, повинна писати писанки з квітами і дарувати чужим дітям. І незабаром обов’язково народить здорове дитя. Керівник гуртка розказала під час заняття легенду про писанку.
Писанка готова, можна помилуватися і показати друзям. Всі гуртківці з захопленням милувались та ділились своїми виготовленими виробами один одному . Всі ви молодці!

Фольклорний гурток Хустського районного Центру позашкільної роботи
на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.
(кер.Дубович Тетяна Михайлівна)

3 березня 2016 року на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. керіником Фольклорного гуртка Дубович Тетяною Михайлівною було проведено Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» та «Назустріч мрії». Зібрані кошти були пререраховані на допомогу хворим дітям.

/Files/images/image8.jpg

/Files/images/image2.jpg

/Files/images/image7.jpg

/Files/images/image4.jpg

Вісті з гуртка «Народні умільці»
Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст.
(кер. Гинцяк Л.А.)

Всі ми переживаємо зараз нелегкі часи, майбутнє держави та наших близьких у небезпеці. На жаль, війна не закінчилась – закарпатські бійці продовжують воювати на сході. Вони потребують безліч необхідних речей – від шкарпеток до приладів нічного бачення. Але найбільше їм потрібна наша любов, підтримка, розуміння.
Гуртківці «Народні умільці» Центру позашкільної роботи на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст. ( керівник гуртка (Гинцяк Л.А.) підтримують патріотичну благодійну акцію «Підтримай Героя – подаруй йому оберіг». На своєму гурточку виготовляють своїми руками обереги – «Янгола-охоронця». Ми вважаємо, що такі обереги дуже важливі. Вони несуть позитивну енергію, яка здатна захистити людину від ворога.

/Files/images/Фотка3.jpg

/Files/images/Фотка4.jpg

/Files/images/Фотка5.jpg

/Files/images/Фотка6.jpg

/Files/images/Фотка7.jpg

Нагородження переможців і призерів
Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків
«Здай кров заради життя»

5 лютого 2016 року у Посольстві Литовської Республіки в Україні, м.Київ , відбулось урочисте нагородження переможців і призерів Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», який проводився у вересні-грудні 2015 року. Учасниками конкурсу стали понад 12 тисяч учнівської та студентської молоді України і Литовської Республіки.

/Files/images/SAM_5702.JPG

Конкурс організовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» спільно з Посольством Литви в Україні, Литовським національним центром крові за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Міністерства охорони здоров’я України.
Переможці конкурсу визначалися у двох вікових категоріях з 10 до 14 і з 15 до 22 років.
Переможцями конкурсу стали 29 учасників з 19 регіонів України. Серед яких є й вихованка гуртка "Народні промисли" Хустського районного Центру позашкільної роботи Бобочка Яна Іванівна. Яна виборола ІІ місце у цьому конкурсі. Журі відзначило її високий рівень майстерності, цікаву сюжетну лінію роботи. Вона була нагороджена дипломом за ІІ місце та цінними призами.

/Files/images/SAM_5704.JPG

Гурток «Прикладні мистецтва»
Хустського районного Центру позашкільної роботи працює на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.,
(кер. Петраш Світлана Михайлівна)

У гуртку 2 групи в яких займається 45 дітей віком від 8 до 11 років.

/Files/images/Петраш В.jpg

На протязі півріччя вихованці гуртка приймали участь у різних конкурсах та проведено заняття на різні теми, а саме:
1. Проведено перше заняття на тему: «Ми нація єдина - Україна». Щоб закріпити тему було проведено практичне заняття «Розмальовка обличчя на патріотичну тематику».

/Files/images/Петраш В1.jpg

2. Прийняли участь у Всеукраїнській кампанії «Голуб миру» (розмальовка каменів, малюнки на асфальті, бесіди до Дня миру.)

/Files/images/ПетрашВ2.jpg

/Files/images/ПетрашВ26.jpg

/Files/images/ПетрашВ27.jpg

3. Виступили на святі «Вернісажі дитячої творчості» у Хустському районному Центрі позашкільної роботи та представили газету гуртка.

/Files/images/ПетрашВ3.jpg

/Files/images/ПетрашВ4.jpg

4. Виготовляли композиції з овочів на конкурс-виставку «Свято осені» у Велятинській школі. Композиція «Смішарики» відібрана до одних із найкращих робіт, серед учнів початкових класів.

/Files/images/ПетрашВ5.jpg

5. Виготовляли листівки до Дня вчителя.

/Files/images/ПетрашВ6.jpg

6. Участь у І-му етапі (районному) Міжнародного українсько-литовського конкурсу - малюнків «Здай кров заради життя».
7. Участь у конкурсі та нагородженні учасників конкурсу малюнків «Моя Хустщина».

/Files/images/ПетрашВ7.jpg

8. 6 грудня свято для гуртківців «Хлопці на старт!».

/Files/images/ПетрашВ8.jpg

/Files/images/ПетрашВ9.jpg

9. Виготовляли прикраси на ялинку з пластикових бутилок.

/Files/images/ПетрашВ10.jpg

/Files/images/ПетрашВ11.jpg

10. Брали участь у прибиранні ялинки с.Велятина.

/Files/images/ПетрашВ12.jpg

/Files/images/ПетрашВ13.jpg

11. Виготовляли новорічні прикраси та витинанки для новорічного свята у Хустському районному Центрі позашкільної роботи.

/Files/images/ПетрашВ14.jpg

/Files/images/ПетрашВ15.jpg

12. Виготовляли новорічні віночки та новорічні прикраси.

/Files/images/ПетрашВ16.jpg

13. Виступали на новорічному святі «Хай рік Новий, Різдво Христове нам подарують дні казкові».

/Files/images/ПетрашВ17.jpg

14. Прийняли участь у конкурсі новорічних буклетів «Новий рік вже вступив на поріг».

/Files/images/ПетрашВ18.jpg

15. Виготовляли роботи для участі у районній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» 2015-2016 н.р.

/Files/images/ПетрашВ19.jpg

/Files/images/ПетрашВ20.jpg

/Files/images/ПетрашВ21.jpg

/Files/images/ПетрашВ22.jpg

/Files/images/ПетрашВ23.jpg

Дві роботи відібрані на обласний конкурс.

/Files/images/ПетрашВ20.jpg

/Files/images/ПетрашВ21.jpg

Гурток «Народні промисли»
Хустського районного Центру позашкільної роботи працює на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст.
(кер. Продан Ганна Юріївна)

В гуртку займається 2 групи, до яких залучено 44 учні віком від 7 до 13 років.

/Files/images/Продан Г.jpg

/Files/images/Продан2 Г.jpg

Основною метою в роботі гуртка «Народні промисли» є формування творчої особистості підростаючого покоління, розвиток і реалізація творчого потенціалу дітей в ході активізації їх творчої діяльності при здобутті практичних навичок.
В процесі роботи гуртка використовуються такі види декоративно-ужиткового мистецтва як витинання, художнє плетіння, писанкарство, декоративний розпис, паперова пластика, вироби з природних матеріалів, вироби з тіста та інші.
Також гуртківці із великим задоволенням і зацікавленістю вивчають образотворчу грамоту та створюють самостійні оригінальні творчі роботи в техніках живопис, графіка, батик. З нагоди святкування Міжнародного дня миру у вересні вихованці гуртка малювали на асфальті малюнки «Голуб миру». Юні художники намагалися створити справжні шедеври звичайним кольоровим вапном.

/Files/images/Продан3Г.jpg

/Files/images/Продан4Г.jpg

Творчі роботи вихованців приймали участь у Міжнародному українсько-литовському конкурсі малюнків «Здай кров заради життя» та конкурсі малюнків «Моя Хустщина» від міськрайонної газети «Наш Хуст», конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», які проводилися в Хустському районному Центрі позашкільної роботи.

/Files/images/Продан5Г.jpg

З художніх робіт гуртківців Центру позашкільної роботи були сформовані 2 виставки («Здай кров заради життя» та «Моя Хустщина»), що проводилися на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст., на яких гуртківці продемонстрували, що вони мають надзвичайну фантазію та уяву, а також неабиякі художні здібності й вміння.

/Files/images/Продан6Г.jpg

/Files/images/ПРодан7Г.jpg

/Files/images/Продан8Г.jpg

«Народні умільці»

Напередодні 20 листопада 2015 року на занятті гуртка «Народні умільці » Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст..(кер.Гинцяк Л.А.) гуртківці взяли участь у проведені акції «Запали свічку» в пам’ять жертв голодомору. Акція пройшла під девізом «Ми пам’ятаємо!».

/Files/images/Марина Мих.2.jpg

/Files/images/Марина Мих..jpg

Краєзнавчий музей Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст.
"Повернення із забуття"

26 жовтня 2015 року у краєзнавчому музеї Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ступенів "Повернення із забуття" (керівник Чепка В. Ю.) було проведено екскурсію "Збережемо пам'ять про подвиг". Екскурсоводи музею Чепка Юлія та Філип Богдана дослідили та розповіли про бойовий шлях військових частин і формувань, що звільняли Закарпаття від нацистського-фашистського поневолення, їх вклад у перемогу. Екскурсія присвячена 71 річниці вигнання нацистських поневолювачів з України.

/Files/images/DkaoUSov0_Y.jpg

/Files/images/IMG_2720.JPG

/Files/images/IMG_2724.JPG

Гурток "Історики - краєзнавці на бізі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Казка на новий лад:

"Про бідного багача"


Жив бідний чоловік. Ліг він якось спати, та не міг заслуги. Лежав і думав: «Чому бідним тяжко на світі жити? Чому багачі забирають гроші від бідних людей? У одного багатство, маєток, і він ще відбирає гроші від бідних і не сплачує податки, щоб оплачувати заробітні плати, пенсії? Якби я був багачем, то не так би жив. Я би і сам жив і іншим би давав». Коли він так думав, почув якийсь голос: — Бери гаманець і будеш багатим. У ньому лише один золотий, але як ти його візьмеш, то відразу появиться другий. Набери, скільки хочеш, і кинь гаманець у ріку. Доки не викинеш гаманець, не можеш нікому дати ні один золотий, бо всі твої гроші стануть камінцями і обов'язково з кожного золотого сплати десяту частину у казну держави. Мало не здурів той чоловік від радості, коли запалив світло і увидів на столі гаманець. Узяв один золотий, а на його місці видить другий. Почав тягнути гроші, думаючи: «До ранку натягну стільки золота, що буде і мені, і другим людям. А вже тоді викину гаманець у ріку.» Та вранці подумав собі: «Велика купка грошей, але чому ще одну таку купку не натягнути за один день. Буде мені, буде й людям». Коли прийшов вечір, жаль стало викидати гаманець у ріку. Подумав, що зробить це вранці. Не спав цілу ніч і тягнув гроші із гаманця. Вранці захотів дуже їсти. У хаті нічого не було, а купити не міг, бо всі гроші стануть черепками. Кинути гаманець у ріку, сплатити податки, почати свій бізнес, дати людям робочі місця так думав чоловік, але одночасно і шкодував викинути гаманець у ріку. Чоловік боявся, що розділить усі гроші, а йому не вистачить. Так пройшов тиждень. Чоловік від голоду заслаб, але з гаманцем жаль йому розлучитися. «Хто би грошам не радий?» — думає собі. Коли дуже зголоднів, поніс гаманець до води. Та не зміг викинути його. Пошкодував. І знову вернувся до хати і почав тягнути золоті монети. Так і помер з гаманцем у руках серед великих куп золота з голоду. Ні собі, ні другим людям добра не зробив. Золото засліплює людей, робить їх зажерливими і нещасними.

Комедія "Податок"

(написана за мотивами трагікомедії І.Карпенка-Карого «Сто тисяч»).


Петро Іванович Калитка - багатий сільський староста.
Марія - дружина його.
Стефан - син їх. Іван - кум Петра, селянин.
Степан - сільський коваль.
Савка - наймит.


І частина Діялося це все на Україні у 1820-тих роках, у селі Костянтинівка, що неподалік Мелітополя. Старостою села був багатий і жадібний чоловік - Петро Калитка. Мав Петро жінку Марію і сина Стефана. Жили вони багато, але багато в чому собі відмовляли. Все це було через Петрову скупість. Було колись у їхній сім'ї таке. Настала неділя і Марія зі Стефаном зібралися йти в церкву. Жінка просить чоловіка: - Петре - е! - Що таке? - спитав чоловік. - Ми з Стефаном до церкви їдемо... - - То й що? Що значить «їдемо»? - Може наказати Савці, щоб коня у фургон запряг? - Ще що вигадай! До церкви можна й пішки піти, тут не далеко - три верстви! - відрубав Петро. - Туди три та назад три, то вже шість! - Важко вже тобі пішки йти до Божого дому шість верстов... Худобу гонять в свято гріх! Блажен чоловік, іже скоти милує! - Тьху! - розізлилась Марія,- Скотиняка ти така! Тобі коней більше шкода, чи жінки? На тому і розійшлись Петро з Марією. Це і було доказом його скупості. II частина Якось по обіді прийшов до Петра кум його Іван. - Здрастуйте, з понеділком, будьте здорові! Що поробляєте? - спитав Іван. Спасибі, будьте і ви здорові. Та-а... Нічого такого не робимо...
А ви з старою, як сизі голуби, і досі буркочете? - Еге!.. Нема нікого, то ми собі удвох сидимо... буркочемо... - Нагадали молодощі і буркотали? - Іди, Марічко, по своєму ділу, а у нас своє. А Марічка на те: - Бодай ти пропав! (Вийшла з хати) - А... - щось Іван хотів сказати, та Петро перебив його: - Вибачайте, куме, але мені йти потрібно! - Куди? - здивовано перепитав Іван. - На «старостат» потрібно.терміново приїхати! - сказав, одягаючи пальто Калитка. - А на його, куме! А що це таке... цей «старо-стат»?! - ледве вимовив кум. - Збори сільських старост у Мелітополі. Все, куме, я поїхав, а ви додому йдіть! - вигнав Петро Івана. Калитка поїхав собі, а Іван, йдучи додому, бурмотів собі під ніс: «Ой, не приведуть ці збори до добра! Ой не приведуть!» А ці слова його ніби пророчими були. III частина Після зборів, повернувшись додому, Петро Калитка якось змінився. Він став більш скупим, якимось відлюдькуватим, ховав усе щось від усіх і вимагав ще більшого. Його жінка Марія сказала йому: - Агоо-ов! Петре-е! Ти чого таким відлюдькуватим став? Нічого не розповідаєш мені, мовчиш, ховаєшся від усіх? - А тобі яке діло?! - відрубав Петро і вибіг, мов ошпарений з хати. - Мамо, чого це він? - спитав Стефан, заходячи в дім. - А хто його знає, синку... Слухай, а піди ти прослідкуй за ним, - тихо мовила жінка, - Подивись, що надумав робити! - Добре, мамо! - мовив Стефан і вийшов з хати слідом за батьком. Вийшовши слідом за батьком, Стефан побачив, як той сидів позаду погрібу і щось говорив сам до себе. Це було щось подібне: «Потрібно підняти податок, а також оподаткувати все, що можна. Треба це так зробити, щоб всі думали, що то приказ начальства. А сам я зароблю на цьому багато золота!» Почувши це, Стефан про все розповів своїй матері. Марія сказала йому почекати і подивитися, що з цього буде.
Наступного дня Петро Іванович покликав всіх сільських людей, у центр села і став читати «липовий приказ начальства»: « Від сьогодні, 20 листопада 1823 року, районне начальство підіймає податок на худобу, землю і врожай. Також оподатковується дорога, повітря, дім,сонце, горілка, сало, тканина та зброя». Все це викликало велике обурення в народу, але, що поробиш, проти влади не підеш. IV частина Цей так названий «податковий терор» став набридати людям, адже він продовжився вже півтора року. Петро збагачувався , але його дивна поведінка і досі не зникала. Савка працював наймитом у Петра, але Калитка навіть після свого збагачення не підняв Савці платню. Обурився хлопець і пішов до свого кращого друга - сільського коваля Степана, поговорити про старосту. - Щось він якийсь дуже дивний останні півтора року,- мовив Савка,- - після того оподаткування нашого старосту ніби підмінили! - Воно то так! Але... - Що «але», Степане? Що але? Здається мені, що тут щось нечисто! - Треба все тут рознюхати, Савко! Що і до чого! - мовив Степан. - А про що я тобі кажу?! Так, давай завтра пообіді зустрінемось біля старго дуба на Великій галявині! Добре? - Добре! Домовившись, Савка і Степан зустрілись там , де і хотіли. Вирішили вони спочатку піти до Стефана і все розвідати. А той не міг терпіти батькової брехні і розповів, все що знав. І тут , як кажуть «понеслося»! Савка вибіг у центр села (то був базарний день) і почав голосити: - Люди-и-и! Терпіли це ми півтора року!!! Та вже терпіти не будемо!!! - Та що сталося?! Кажи вже!!! - гукнув хотсь із натовпу. - Ой! - продовжив Савка, - Староста наш... Петро Іванович Калитка - обманював нас!!! Ніякого приказу від районного начальства не було!!! А податки ми виплачували не державі, а Калитці! Він все наше золото не в казну , а собі в калитку (гаманець) клав!!! Збунтувався народ , закричав, заволав! І ввечері всі з вилами, факелами, граблями, і криками побігли до Калиткової хати. Дружину його Марію і сина Стефана не чіпали, а лише Петра самого силою звільнили з посади, і викинули з села.А на місце його пішов син Стефан,а потім в селі всі жили мирно і спокійно.


P.S. А прокльони народу в сторону Петра до сьогоднішнього дня не забуваються: «Скотиняка ти така! Геть з нашого села! Бодай ти пропав! Щоб тобі повилазило! Бодай тебе чорт лисий забрав!»


"Податки"

Податки мають значення в житті
Хоч лікар,вчитель, хоч майстри
Повинні сплачувати всі.
Без них не будуть працювати

***

Заводи, фабрики й лікарні
Якщо несплачувать податки
Нічого мабуть нам не мати
І учнів потрібно у школі навчати
Щоб гроші у бюджет змогли поступати .

***

Нашим захисникам треба допомагати
Із бюджету кошти віділяти
На зброю, іжу, одяг та медичну допомогу правильно розподіляти.


Із скарбниці народних звичаїв

Звичаї народу - це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. Звичаї - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї - це ті найміцніші елементи, що об`єднують окремих людей в один народ, в одну націю. В усіх народів світу існує повір`я , що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо він загублений для свого народу. Цю мудрість добре розуміють стеблівчани, бо завжди з повагою ставляться до звичаїв та обрядів своїх предків.
На базі Cтеблівської ЗОШ І-ІІІ ст. працює гурток "Юні етнографи" Хустського районного Центру позашкільної роботи(кер.Чепка Віталія Юріївна).До гуртка залучено 40 учнів. Гурток "Юні етнографи" займається на базі зразкового шкільного музею "Повернення із забуття". Вихованці під час роботи збирають матеріали про звичаї , традиції односельчан та досліджують життя пращурів, поповнюють музей експонатами та дослідженими матеріалами.

/Files/images/курагов2.jpeg


Недавно гуртківці зробили добру справу , відтворили один із ,на жаль,загублених обрядів – виготовлення весільного «курагова». З ініціативи жителів села Сабадоша Володимира та Лукача Юрія, а також сільського голови Лукача В. М. у шкільному краєзнавчому музеї Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Повернення із забуття» і відбулась ця цікава зустріч. Учні школи, члени гуртка «Юні етнографи» Хустського районного Центру позашкільної роботи, гості мали можливість почути зохоплюючу розповідь та спостерігати за процесом виготовлення курагова. Порадували прекрасним співом народних пісень жительки села Лукач Василина та Лукач Марія під супровід троїстих музик СБК с. Стеблівки.

/Files/images/курагов3.jpeg



/Files/images/курагов4.jpeg


Шкільний музей отримав у подарунок ще один цікавий експонат, за що щиро дякуємо сільським активістам. Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали у спадок і мусимо зберегти його та , нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу.

"Наші успіхи й досягнення"

Розвиток творчого мислення учнів засобами мистецтва, зокрема на заняття гуртків «Рукоділля», було і залишається однією із актуальних проблем естетичного виховання. Для їхнього вирішення розробляються нові методики викладання, які передбачають комплексне використання різних видів мистецтв.
В Хустському районному Центрі позашкільної роботи працює гурток "Рукоділля" на базі Кривської ЗОШ І-ІІІ ст.(кер.Січ Вікторія Іванівна). В гуртку займається 3 групи,до яких залучено 60 учнів віком від 6 до 14 років. Мета гуртка - ознайомити учнів з різними видами українського мистецтва,з особливостями в'язанням гачком,спицями,бісером,технікою макраме,фріволіте.
- виховувати наполегливість, охайність, художній смак, прагнення досягти хороших результатів;
- ознайомлювати гуртківців із звичаями і традиціями українського народу та прищеплювати любов до національної культури, народної творчості.
У програму входять такі види рукоділля: бісер, в’язання гачком, спицями, макраме, фріволіте, писанкарство.

/Files/images/1.JPG

Творчі роботи вихованців щорічно приймають участь у різноманітних районних та обласних конкурсах-виставках,зокрема:
"Знай і люби свій край"

/Files/images/2.1.jpg

/Files/images/2.JPG

"Народна іграшка", "Ми таланти твої Закарпаття", " Очима дитини про бюджет країни", "Молоде покоління за безпеку дорожнього руху", "Воскресни писанко", "Мій рідний край", а також приурочених до державних та релігійних свят,а саме до Нового Року, "Дня святого Валентина",пасхальних свят, тощо.
Неодноразово гурток та гуртківці були нагороджені грамотами районного та обласного управління освіти,молоді та спорту України,а саме:
- вихованка гуртка Лемак Надія була нагороджена дипломом ІІІ ступеня Департаменту освіти і науки молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації за участь в обласному конкурсі "Українська народна іграшка";
- конкурс - виставка"Подарунок мамі",в якому гурток "Рукоділля" був нагороджений грамотою за І місце у першій віковій категорії.(6-10 роів);
- гурток нагороджений за перше місце у конкурсі "Воскресни писанко".

Гурток "Народні промисли"

Народні промисли і українське декоративне мистецтво своїми коренями сягає глибокої давнини. Вони яскраво характеризують національні особливості нації, локальні відміни етнографічних груп , і це – «минуле в сучасному».
Важливим джерелом творчості дитини є народна мудрість, найкращі традиції народу, а особливо відродження народних промислів України.
В Хустському районному Центрі позашкільної роботи працює гурток «Народні промисли» на базі Монастирецької ЗОШ І-ІІІ ст. В гуртку займається 2 групи, до яких залучено 40 учнів віком від 9 до 11 років.

/Files/images/продан.jpg

Основною метою в роботі гуртка «Народні промисли» є створення системи роботи по відродженню народних промислів України, формування творчої особистості підростаючого покоління, розвиток і реалізація творчого потенціалу дітей в ході активізації їх творчої діяльності при здобутті практичних навичок.
Завдання, які ставляться в роботі гуртка:
- поглиблення знань гуртківців про культурно-історичний шлях розвитку українського народу;
- формування національної свідомості та самосвідомості, духовне збагачення молоді;
- виховання молоді на традиціях, звичаях, фольклорних джерелах народних промислів свого народу, рідного краю, національної культури;
- навчання дітей практичним навичкам в оволодінні народними промислами.
В процесі роботи гуртка використовуються вишивка, плетіння, викладання візерунків, виготовлення оберегів, писанкарство, елементи гончарства та інші.
Творчі роботи вихованців приймають участь у різноманітних районних та обласних конкурсах-виставках, зокрема: "Знай і люби свій край", "Подарунок мамі"

/Files/images/продан1.jpg

"Воскресни писанко", "Молоде покоління за безпеку дорожнього руху", "Мої права", "Мій рідний край"

/Files/images/продан2.jpg

"Від творчого вчителя - до творчого учня"

Від творчого вчителя - до творчого учня.Користуючись кожен день таким гаслом і вкладаючи в кожний виріб свою душу,серце і талант,працює на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. гурток "Народні умільці" Хустського районного Центру позашкільної роботи під керівництвом Попович Наталії Михайлівни.Тому жодний шкільний захід,жодне свято не проходить без активної участі нашого гуртка,наших маленьких умільців.

/Files/images/Фото0053.jpg

Так,18 грудня 2013 року Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст. приймала поважних гостей,заступників шкіл Хустського району з навчально-виховної роботи.Гурток "Народні умільці",як завжди,теж виставляв свої роботи,що дістали щирі,схвальні відгуки гостей.Зокрема,були представлені роботи із квілінгу,вишивка гладдю,вишивка хрестиком,оригамі.Приємно ,що серед інших чудових виробів,наші теж викликали у гостей захоплені здивування,отримали високу оцінку.Свій "особливий" почерк ми з гуртківцями намагаємося показати у кожній роботі.І це у нас виходить,напевно,тому,що ми любимо те,що робимо.А це найголовніше.

/Files/images/Фото0151.jpg

/Files/images/Фото0152.jpg

/Files/images/Фото0153.jpg

Історико-краєзнавчий гурток

В історико – краєзнавчому гуртку займається 40 учнів у двох групах. Кожен навчальний рік проходить для учнів цікаво, збагачуючи свої знання методом дослідження, екскурсій та подорожей по рідному краю.
Так, в 2013 – 2014 н. р.р. ми приймали участь у шкільних і сільських заходах. Під час проведення свята “ Золота осінь” всі учні – гуртківці зробили виставку: “Дари осені”. Старшокласники, разом з керівником гуртка Губаль С.М., прийняли участь у спорудженні меморіального Хреста воїнам – односельчанам. Пам’ятними і цікавими були для нас ескурсії до с. Уголька Тячівського району, приклонившись до мощей Іова Угольського преподобного та на Теребле – Ріцьку ГЕС
Незабутньою пам’ятною подією для гуртківців – краєзнавців була зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Котляровим О .І. під час відзначення 90 - річчя з Дня народження. Цікаво також проводимо різні ігри, змагання, конкурси. Беремо участь у суспільному житті школи та Хустського ЦПР.

/Files/images/2014051906282297.jpg

Гуртківці-трудівники

/Files/images/Аня2.png
Девіз гуртка:
/Files/images/Аня.png
«Ми справжні таланти,
ми справжні митці,
стає у нас квіткою все у руці»
Гурток ’’Прикладні мистецтва’’ працює на базі Нижньоселищенської школи уже четвертий рік. У щоденній творчій діяльності, грі та праці в гуртку, учні спілкуються, радіють, досягають злетів і падінь,а найголовніше – вчаться мистецтву вишивання, ліплення та ін. Творча зацікавленість – основний фактор залучення дітей до занять у гуртку. Особливості занять гуртківців полягають у тому, що дітям пропонують завдання не навчального характеру, тому серйозна робота набуває форму співробітництва, творчої діяльності, що дуже приваблює школярів. На заняттях не ставляться оцінки, але усне оцінювання присутнє, і це ще більше стимулює їх до наполегливої праці.
У гуртку займаються учні різних вікових категорій. Вони поділені на дві групи: перша група – учні 6-9 класів, друга група – учні 3-5 класів. Їх загальна кількість нараховує 40 учнів. Усі діти швидко засвоюють матеріал. Вони вміють вишивати великим, малим і болгарським хрестиком, а також вишивати гладдю, бісером, ниткову графіку.
Гуртківцям подобається брати участь у різних конкурсах, отримувати за це дипломи та грамоти. В результаті занять у гуртку ’’Прикладні мистецтва’’ діти досягають значних успіхів у своєму розвитку, у навчальній роботі, і у майбутньому житті.
Як казав Василь Олександрович Сухомлинський:
“ Без віри в дитину. Без довір’я до неї,
усі методи і прийоми навчання руйнуються,
як карткова хатка “

/Files/images/Аня3.png

/Files/images/Аня4.png
/Files/images/Аня5.png
/Files/images/Аня6.png
/Files/images/Аня7.png
Кiлькiсть переглядiв: 3815

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.